Beykoz sokakları miniklerle cıvıl cıvıl oldu

  • Güncelleme: 20.05.2020 14:15
  • Okunma: 5333 kez
  • Yorum: 0
Koronavirüs tedbirleri kapsamında çarşamba günleri saat 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkan miniklerle Beykoz sokakları renklendi.
Beykoz sokakları miniklerle cıvıl cıvıl oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce açıkladığı normalleşme takvimi çerçevesinde 0-14 yaş aralığındaki çocuklar bu hafta ikinci defa sokağa çıktı.

Minikler 11.00-15.00 saatleri arasında kısıtlamadan muaf tutuldu.

Kavacık Hasan Yavuz Parkına aileleriyle birlikte gelen minikler, sıcak havanın tadını parkta oynayarak çıkardı.

Havanın da sıcak olmasıyla birlikte geçtiğimiz yaz mevsimlerini aratmayan sokaklarda ve parklarda bir araya gelen çocukların kimi bisiklete bindi, kimi salıncakta sallandı.

Miniklerin sokağa çıkmasına 4 Nisan itibariyle kısıtlama getirilmiş, uzun süre sonra geçtiğimiz hafta çarşamba günü ilk kez sokağa çıkmışlardı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının kısmi olarak kaldırılması sonrası 7 yaşındaki çocuğu Kerem'i Poyrazköy'de sahile götüren Gökmen Kanberoğlu, kısıtlama saatlerinin esnetilmesinin faydalı olacağı düşüncesini paylaştı.

Kanberoğlu, sıcak havaların çocukları etkileyebileceğini ifade ederek, "65 Yaş üstü vatandaşlarda olduğu gibi çocukların da dışarı çıkma saatlerinde esnetme yapılması gerekiyor. Havalar artık ısındı, sıcak havalar çocukları olumsuz etkileyebiliyor" şeklinde konuştu.

Bayram sonrasında vaka durumundaki iyileşmenin sürmesi durumunda sokağa çıkma kısıtlamasına haziran ayında son verilmesi hedefleniyor.

Yine 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının da bu takvimle birlikte haziran ayının ortasında son bulması planlanıyor.

20 yaş altı gençlerde iki kademeli olarak gerçekleştirilen sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması uygulaması, sokaklarda meydana gelen görüntüler sonrasında yeniden devam edip etmeyeceği kararlaştırılacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz