Beykoz Soğuksu'da vatandaşların otobüs isyanı

  • 01.10.2020 14:17
  • Güncelleme: 01.10.2020 14:21
  • Okunma: 17809 kez
  • Yorum: 0
Kovid-19 denetimleri kapsamında Soğuksu Mahallesinde denetimlerde bulunan Beykoz Kaymakamı, vatandaşların otobüs şikayetleriyle karşılaştı.
Beykoz Soğuksu'da vatandaşların otobüs isyanı

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal ile kolluk kuvvetleri Beykoz Soğuksu Mahallesinde kafeterya ve işletmelerde Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirleri denetledi.

Periyodik olarak Beykoz'un bir mahallesinde denetimlerde bulunan Kaymakam Çiçekli ve beraberindekiler, geçtiğimiz hafta Anadolu Kavağı Mahallesinde denetimlerde bulunmuş, vatandaşların bölgedeki uyuşturucu kullanımına ilişkin şikayetlerini dinlemişti.

"Otobüste tedbir işe yaramıyor"

Çiçekli, bu hafta Soğuksu Meydanında girdiği bir markette alışveriş yapan bir çiftin, "otobüsler çok kalabalık, dışarıda tedbirimizi alıyoruz ama toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu sayısı aşılıyor. Tedbirlerimiz ne derece işe yarıyor bilemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaymakam Çiçekli de mesai saatlerinin esnetildiğini, ilerleyen zamanlarda toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun zaman geçtikçe daha da rahat olacağını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından uyulması gereken kurallara uyulup uyulmadığı denetlenirken Soğuksu Mahallesinde genel olarak tedbirlere uyulduğu görüldü.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, denetimler sırasında vatandaşlara tedbirlerde ısrarcı olması noktasında ısrarcı olmalarını tavsiye ederek, Beykoz genelinde tedbirlere uymada sorun yaşanmadığını söyledi.

Halka açık kafeteryalarda dezenfektanları da kontrol eden ekipler, işletme sahiplerini de uyararak maskesiz müşteri kabul etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Çiçekli ve beraberindekiler vatandaşların talebi üzerine hasta bir vatandaşın isteklerini dinledi. Sokakta kendisinden talepte bulunanları da geri çevirmeyerek, notlar aldırdı.

Denetimlere Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydınoğlu da katıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Soğuksu, Kovid-19, Denetim

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz