Beykoz Soğuksu'da 500 kişilik cami ibadete açıldı

  • 0
  • 2915
Beykoz Soğuksu'da 500 kişilik cami ibadete açıldı
Beykoz Soğuksu'da 500 kişilik cami ibadete açıldı
Beykoz Soğuksu'da 500 kişilik cami ibadete açıldı

Beykoz Soğuksu'da depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Kazım Karabekir Camisi yeniden inşa edilerek hizmete açıldı.

Beykoz'da depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan Kazım Karabekir Cami, Beykoz Belediyesi tarafından yeniden inşa edilerek ibadete açıldı.

Kurban kesilerek dualarla açılan caminin cemaat kapasitesi 2 katına çıkarılarak, 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği şekilde yeniden inşa edildi.

Beykoz’da 1967 yılında Soğuksu halkı tarafından yaptırılan ve 1980 yılında ibadete açılan Kazım Karabekir Cami, depreme dayanıksız olması nedeniyle 6 ay önce yıkılmıştı.

Caminin açılışında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Cami binamız deprem şartlarına uygun değildi. Risk oluşturuyordu. Dolayısıyla yenilemek icap etti. Ben emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve yüklenici firmaya çok teşekkür ediyorum. 5 aylık süreç içerisinde burayı tamamladılar. Ramazan'ın ilk cumasını da burada kılmış olduk, açılışını yaptık. Sağ olsun mahallemiz de sahip çıktı. Hayırlı olsun, içi şen olsun" ifadesini kullandı.

Açılışta konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Camiler sadece içerisinde ibadet ettiğimiz yerler değil. Kardeşlik duygusunu en güzel şekilde yaşadığımız mekanlardır. Hem okuldur hem devlettir. Hem ibadethanedir. Beytullah’ın şubeleridir. Ramazan ayında da böyle güzel bir esere kavuşmuş olmaktan dolayı mutluyuz.” diye konuştu.

Haber Merkezi

Beykoz'un o hizmetinden 20 bin 950 kişi faydalandı
Önceki Beykoz'un o hizmetinden 20 bin 950 kişi faydalandı
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz