Beykoz siyasileri arasında Paşabahçe Vapuru atışması

  • 0
  • 4023
Beykoz siyasileri arasında Paşabahçe Vapuru atışması
Beykoz siyasileri arasında Paşabahçe Vapuru atışması

İBB'nin 2 Beykoz Meclis Üyesi'nin sosyal medya üzerinden yaptığı Paşabahçe Vapuru paylaşımları gündem oldu.

Paşabahçe Vapuru, 2019 yılında bedelsiz olarak yeniden yüzer hale getirilmek şartıyla Beykoz Belediyesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.

Devir işleminin ardından bir süre Haliç Tersanesi'nde çekildikten sonra çalışmaları tamamlanarak hazır hale getirilen Paşabahçe Vapuru, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı törenle denize indirilecek.

"AKP Beykoz Belediyesi ile yaşadığı bir tarihi var"

Paşabahçe Vapuru ile ilgili sosyal medyada bazı paylaşımlarda bulunan İBB'nin CHP'li Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, "Jilet olacaktı, jilet gibi oldu… Paşabahçe Vapuru’nun kendi tarihinden ziyade bir de AKP Beykoz Belediyesi ile yaşadığı bir tarihi var. Paşabahçe vapuru önce batırılmak istendi. Batırılmayınca restoran oldu. İş yapmayınca düğün salonuna çevrildi. O da iş yapmayınca müze yapıldı. Ziyaretçi gelmeyince jilet yapalım dediler. Anlayacağınız Paşabahçe Vapur’u jilet olmaktan İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu sayesinde kurtuldu. Paşabahçe Vapuru, jilet olmadı. Jilet gibi efsane oldu." ifadelerini kullandı.

İBB'nin AK Partili Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu da 28 Haziran 2020'de yaptığı paylaşımda, "Yine koskocaman bir YALAN.. Yine Eko Felaket Paşabahçe Vapuru'nu size Kasım 2019'da bedelsiz devrettik. İşte vapurun son hali.. Resimler bugün çekildi. 8 ay oldu dokunmadınız bile.." ifadelerini kullanmıştı.

"Siyasi etikle bağdaşmayan üslup ve mesajı reddediyoruz"

Bugün ise Hasanoğlu, "Tarihi Paşabahçe Vapurunu 2 yılda yenilenmek üzere İBB'ye Beykoz Belediyesi olarak oy birliği ile devrettik. Süreci titizlikle takip ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ancak Ekrem İmamoğlu adıyla gelen, doğru olmayan, siyasi etikle bağdaşmayan üslup ve mesajı reddediyoruz. Sürekli rakiplerini karalamaya yönelik gerçek dışı ifadeler kullanan İBB Yönetimini kafalarının içindeki karanlık hayal aleminden çıkmaya, AK Parti'nin büyük vizyonu ve hizmetleri üzerinden yaşadıkları konfor için nankörlük değil teşekkür etmeye davet ediyorum." dedi.

Ekrem İmamoğlu adıyla vatandaşlara gönderilen mesajda ise şu ifadeler kullanıldı:

"Parçalanmak üzereyken Şehir Hatları tarafından kurtarılarak restore edilen Paşabahçe Vapuru'nun ilk seferini gerçekleştireceği programımızda sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağım"

Haber Merkezi

Ev işi çalışanları
Önceki Ev işi çalışanları
Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Sonraki Millet İttifakı adayımı açıklıyorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz