Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor

  • 1
  • 9437
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor
Beykoz siyasetinde kalite yükseliyor

Beykoz Belediyesi Ekim Olağan görüşmeleri, oldukça neşeli bir şekilde başladı.Beykoz Belediyesi Ekim Olağan görüşmeleri, oldukça neşeli bir şekilde başladı.

İlçedeki 250 bin vatandaşın sosyal ve kamu ihtiyaçlarına yanıt vermek için çalışan Beykoz Belediye Meclisi, AK Parti ve CHP'li üyelerinin giderek artan samimiyetiyle güzel bir görünüm sergiliyor. Ekim ayı Olağan görüşmeleri için grup toplantılarının ardından odalarından dışarıya çıkan AK Partili ve CHP'li Meclis Üyeleri, Belediye koridorlarını el ele-kol kola geçti. Meclis toplantısında ise söz alan CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, dün Dost Beykoz'un da yayımladığı Soma mağduru ailelerin ve çocuklarının ilçede ağırlanması dolayısıyla Beykoz Belediyesi'ne ve Muharrem Kaşıtoğlu'na teşekkür ederken; aynı şekilde Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da Gülay Demirel'e katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Başkan Yücel Çelikbilek'in yokluğunda Meclis Başkanlığı'na Salim Öztürk vekâlet ederken, Meclis Üyeleri de sırayla söz alarak, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Hiçbir Meclis Üyesi diğer Üye'nin konuşmasını bölmezken, Ekim ayına Beykoz Belediye Meclisi, huzur ve mutluluk içerisinde girdi.

Beykoz Belediye Meclisi'nde gerçekleştirilen Ekim ayı Olağan toplantısı 1. birleşimine vekâleten Başkanlık eden Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, çok güzel bir yönetim sergiledi. CHP'li ve AK Partili Meclis Üyeleri'ne sırayla söz hakkı tanıyan Salim Öztürk, zaman zaman eleştirilere sağduyulu bir şekilde yanıt verdi ve Meclis'i başarılı bir şekilde idare etti. Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları'ndan Muharrem Kaşıtoğlu'nun ilçede öğrenim gören 7 bin ilk ve orta dereceli okul öğrencisine 1 milyon 300 bin liralık yardım yapılacağını açıklamasının ardından, söz alarak, bu yardımların kime yapıldığını soran CHP'li Aydın Düzgün'e Vekil Başkan Salim Öztürk şu şekilde yanıt verdi:

Vekil Başkan Salim Öztürk: “Yardım komisyonlarında bizden kimse yok!”

"Bu proje, Beykoz'un bütün katmanlarını içine alan bir projedir. Dolayısıyla böyle bir endişenizin bile olmaması gerekirdi. Çünkü o komisyonlarda bizlerden de kimse yok. Sosyal masada, Kaymakamlık'tan alınan ve belirli kriterler ölçüsünde tespiti yapılan öğrenciler seçilmiştir."

Bu sırada Salim Öztürk'ün yanı sıra Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da "Yapılacak yardımın, hangi çocuklara verileceği" hususunda görüşlerini sundu. Kendisinin şahsen bu konuda bir bilgisi olmadığını vurgulayan Muharrem Kaşıtoğlu, CHP'li Aydın Düzgün'e hitaben, "Önümüzdeki hafta eğer Aydın Abi gerçekten hassasiyet gösterir de inceleme fırsatı bulursa, bu 7 bin çocuğun içerisinde CHP'ye ve hatta MHP'ye de oy vermiş Beykozlu ailelerin çocuklarının olduğunu rahatlıkla tespit edebilecektir" dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından gündeme geçildi ve teklifler oya sunuldu. CHP'nin geçtiğimiz gün yaşamını kaybeden Beykoz Belediyesi 2. Dönem Meclis Üyeleri'nden Tekin Işık'ın adının Gümüşsuyu'nda bulunan 'Işık Sokak'a verilmesi konusundaki sözlü önerisi, oy birliğiyle kabul edildi. Bu sırada Vekil Başkan Salim Öztürk ise ilçedeki sokak isimlerinde ad-soyad verilmesi hakkının yalnızca Belediye Başkanları'na tanındığını ve Meclis Üyeleri'nin ise yalnızca soyadlarının verilmesinin alışkanlık kazandığını Meclis Üyeleri’ne hatırlattı ama ekledi: "Komisyonlara geldiğinde öneri görüşülebilinir..." Bu sırada Tekin Işık'ın yaşamını yitirmesi konusunda hem CHP hem de AK Parti sıralarından taziye bildirimleri de geldi. Ansızın yaşamını kaybeden Tekin Işık için rahmet ve ailesiyle yakınları için de başsağlığı dilendi.

‘Ekim ayında Meclis’te 2016 bütçesi görüşülecek’

Beykoz Belediye Meclisi'nin Ekim ayı Olağan toplantısının 1. birleşiminde, gündemde olan 4 ve gündemdışı olan 1 konu, görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Bu sırada yapılan oylamada, tüm kararlar eksiksiz 'oybirliğiyle' alındı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yokluğunda Meclis'e Vekâleten Başkanlık yapan Salim Öztürk, her yıl olduğu gibi bu yılın Ekim ayının da 'Bütçe görüşmeleri' konusuna ayrıldığını hatırlattı.

Ekim ayı olağan toplantısının, 7 Ekim Çarşamba günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek 2. birleşimle devam etmesine karar verildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye hentbolu 3'te 3 yaptı
Önceki Beykoz Belediye hentbolu 3'te 3 yaptı
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (1 Yorum)

Hakan As34 (9 yıl önce)

Yüksek öğrenimde okuyan öğrencilere bu sene niye yardım yapılmadığı sorulduğunda , chp liler itiraz etti deniliyor..Bundan dolayı yardım yapılmadığı söyleniyor..Ey chp li ve akp meclis üyeleri yardımı cebinizden vermiyorsunuz..Birbirinize topu atmayın..Kimin hangi partiye oy verdiğini biliyormusunuz ki afaki ve varsayımla engel olunuyor..İsteyen istediği partiye oyunu verir..Bizden olmayana yardım verilmez demeye hiç birinizin hakkı yok..Çalışmalarınız kol, kola keyfinize keder olsun..

Yorum Yaz