Siyaset

Beykoz siyasetinde AK Parti farkı...

15.08.2015 16:40
| | |
5305

Bundan tam 14 yıl önce 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti, Kuruluş Yıldönümü'nü tebrik ve temennilerle kutladı

Adalet ve Kalkınma Partisi, Kuruluşunun 14. yılını kutladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, tüm partililere mesaj göndererek, "Her gün ilk günkü gibi yeniden tazelenen o ruh, o inanç ve o heyecanla nice yıllara..." dedi. Bu arada AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı da, Başkan Mustafa Gürkan öncülüğünde tüm partililere tebrik mesajı gönderdi.

Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanı olduğu AK Parti'nin ilk Genel Başkanı, şimdi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'dı. Partiyi, Fazilet Partisi kadrosundan olup bu partinin kapatılmasından sonra Saadet Partisi'ne katılmayanlardan oluşturan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındaki en önemli iki kişi o dönemde Abdullah Gül ve Bülent Arınç'tı. Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapan Abdullah Gül, 28 Ağustos 2014'te görevini Recep Tayyip Erdoğan'a devrettikten sonra Beykoz'a yerleşti. Siyasetten uzak kalmayan ve AK Parti'ye üyeliği devam eden Abdullah Gül, AK Parti'nin Kuruluşunun 14. yılında da partisini yalnız bırakmadı ve sosyal medya hesabından mesaj gönderdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şöyle dedi:

Abdullah Gül: “AK Parti, kuruluşundaki değerler ışığında ülkemize daha çok hizmet edecektir”

"Kurucusu olmaktan gurur duyduğum AK Parti'nin 14. Kuruluş Yıldönümünü tebrik ederim. AK Parti'nin bugünlere gelmesinde emeği geçen dava arkadaşlarıma, üyelerimize, destekleyen vatandaşlara ve Aziz Milletimize teşekkür ederim. Erdemliler hareketi olarak başlayan AK Parti; kardeşlik istişare samimiyet ve vefa değerleri temelinde millete hizmet aşkıyla kurulmuştur. AK Parti'nin kuruluşundaki değerler, idealler ve vizyon ışığında ülkemize daha çok hizmet edeceğine inanıyorum."

Öte yandan geçtiğimiz 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde topladığı 69 bin 757 oy ve aldığı yüzde 44,6'lık oranla AK Parti'den Beykoz Belediye Başkanı olarak seçilen Yücel Çelikbilek de Dost Beykoz'a özel olarak açıklamalarda bulundu. Partisi AK Parti'nin bir siyasi parti olma ötesinde çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çeken Yücel Çelikbilek, ülke halkının zaman geçtikçe bu partinin kıymetini daha iyi anlamaya başladığını gördüğünü ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “AK Parti, gelecekte de inşallah halkımıza ilham vermeye devam edecektir”

AK Parti'nin yalnızca Türkiye içinde bir 'yerel' parti olmadığını ve zaman içinde bunun ötesine geçtiğini vurgulayan Yücel Çelikbilek, şöyle dedi:

"Bugün için AK Parti, çevre ülkeler için de bir umut ışığı olmuştur. Afrika'da bir aç çocuğun, Filistin'de ise çocuğunu bombalar altına kaybetmiş gözü yaşlı bir kadının umududur AK Parti... AK Parti güçlendikçe Türkiye'nin yanı sıra işte bu mazlumların da Müslüman kardeşlerimizin de umudu güçlenmektedir. Biz bir partinin ötesinde bir felsefeyiz: Dünyaya mesaj gönderen, mazlumun yanında olduğumuzu hissettiren bir felsefeyiz. AK Parti'yle birlikte geçen 14 yılda çok şey değişmiştir. Çok ezber bozulmuştur. Allah'ın da izniyle bizden sonra da bu ezberbozan anlayışımız devam edecektir. AK Parti 2001'in ya da 2015'in değil; AK Parti 2050'nin 2070'lerin partisidir. AK Parti, kişilerin değil Halkın partisidir. Vizyonumuz inşallah gelecekte de ülkemizi hem bilimsel, hem ekonomik, hem siyasal hem de manevi hayatın huzurla yaşanabilmesi adına halkımıza ilham vermeye devam edecektir."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Kuruluş, Yıldönümü, 14. Yıl, Abdullah Gül, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"