Beykoz siyaseti geriliyor, oldu bittiye getiremeyiz

  • 0
  • 12795
Beykoz siyaseti geriliyor, oldu bittiye getiremeyiz
Beykoz siyaseti geriliyor, oldu bittiye getiremeyiz
Beykoz siyaseti geriliyor, oldu bittiye getiremeyiz

İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Sadullah Hasanoğlu'na cevap vererek, 'burası ecdadın yadigarı oldu bittiyle açamayız' dedi.

Hasanoğlu'na cevap veren Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, "Anadoluhisarı Kalesi restorasyon çalışmalarının tamamlamış olup, çevre düzenlenmesinin ve son rötuşlarının yapılıp, halka açılacaktır. Sonuç olarak burası ecdat yadigarı oldu bittiye getirip açamayız." dedi.

Hasanoğlu'nun İBB tarafından Beykoz'a yaptığı hizmetleri kıskandığı düşüncesini savunan Sataloğlu, "Tokatköy'de kentsel dönüşüm için 2017'den beri mücadele ettiniz daha yeni başladınız. 'Parti olarak Tokatköy dönüşümüne karşı çıktınız' demiş. Yapılan basın açıklamalarında bir tane 'kentsel dönüşüme karşıyız' ifadesi bulsun. Bizim karşı olduğumuz, 'adaletsiz, hak, hukuk tanımaz tavrınızdı.' Biz sizin gibi halkımıza darp veya zorla bir mücadeleye girmeyeceğiz. Halktan kopuk, zoraki bir dönemi yapmayacağız. Davulla-zurnayla yapacağız bu dönüşümü. Kendisine yine bir tavsiyedir. Bölgeye gidip halkla bir sohbet etsin, gidip sorsun... "İBB'nin dönüşüm tarzından rahatsız olan var mı?" ifadelerini kullandı.

AK Parti döneminde açılan İSMEK'lerin kapatılmasına ilişkin konuşmayan Sataloğlu, yeni açılacak kursun adresini de paylaştı.

Sataloğlu, Ekinciler Caddesi Şehit Hasan Kaya Sokak No: 28 adresini vererek, "Açılışına davet edeyim mi? Riva Deresi ve Metro konusunu en son konuşacak kişisiniz aslında. 20 yıldır çözemediğiniz konuları 4 yıllık yönetimden şıp diye çözmesini bekliyorsunuz. 20 yıldır Beykoz'a metro ha geliyor, ha geliyor diye oyaladınız durdunuz. Allah aşkına İBB Meclisi üyesi olduğum ilk gün Metro A.Ş.'ye gittim ve Beykoz'a yapılması planlanan Metro projesini görmek istedim. Aldığım cevap ise "Beykoz'da böyle bir çalışma hiç olmadı" Milletin aklıyla, Beykozluların duygularıyla yıllardır oynamışsınız. Yazık size..." dedi.

Sataloğlu, şunları kaydetti:

"Aslında ben sizin yerinizde olsam İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan isterdim. Başkanımız o kadar kısa sürede yapamadığınız bir çok işi yaptı ki bu sorunları da çözsün istiyorsunuz. Merak etme bunları da çözeceğiz. İçini ferah, gönlünü hoş tut."

Haber Merkezi

Beykoz elektrik kesintileri (2-3 Mayıs 2023)
Önceki Beykoz elektrik kesintileri (2-3 Mayıs 2023)
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz