Makaleler

Beykoz siyasete kurban edilemez!

2014.07.21 00:00
| | |
7580

Hızır Kalkandere’den bize ayar vermeye çalışmış, haber göndermiş.

HızırKalkandere diye bir ilçe yokken benim doğduğum Kavrakoğlu Mahallesi vardıRize’de. Tam 550 yıldır. Bölgenin en eski camii de hamdolsun benim mahallemdedir.Sübhanekeyi de o camide öğrendik, amentûyu da.

Anlayacağın mayamız sağlamdır elhamdulillah.

Adeta militanı gibi davrandığın partin Merhum Amcam Osman Kavrakoğlu’nu diğer on bir vatanseverle Yassıada’ya asmaya gönderirken, Kurtuluş Savaşı’nda, kimi Sarıkamış’ta, kimi Çanakkale’de  şehit düşen büyük büyük dedelerimin bir mezarı bile olmadı!  

Yani Hızır, biz aile olarak bu vatan uğruna, mukaddesat uğruna bedel ödemekten hiç çekinmedik. Onlar bize bu vatanı nasıl ve hangi şartlarda emanet etmişlerse biz de evlatlarımıza ve torunlarımıza bu vatanı emanet etmeyi beceririz evelallah.

O zaman da düşünce olarak, parti olarak yanlış saftaydınız, bu gün de yanlış saftasınız!

O zaman da milli iradeye saygı duymamışTürk Milletini yok saymıştınız, bu günde yoksayıyorsunuz!

O zaman da kalkınmanın önünde takoz olmuştunuz, bu gün de aynı konumdasınız.

Ve sen bu sicilinize rağmen, inancımız ve savunucusu olduğumuz değerlerden dolayı bizleri eleştirme, hakaret ve tehdit özgürlüğünü alabildiğine yaşıyorsun.

Hızır Beykoz’un bütün gazeteleri senin yanında; hatta bir tanesi yaverin bile olmuş!

Bırak bir tane de muhalif olsun. Belki yaptığın yanlışları görürsün.

Düşünsene Dost Beykoz olmasaydı aday olduğunu bile bir gün sonra öğrenecektin!

Beykoz’un gerçekleri siyasete kurban edilemez!

2009-2014 döneminde görev yapan CHP meclis üyeleri son meclis toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Meclis Grup Başkan Vekili Hayrullah Usta’nın açıklamaları dikkatimi çekti ancak Erdal Öztürk’ün açıklamaları tarihe geçecek cinsten. Aslında Öztürk o açıklamalarıyla Dost Beykoz’un habercilikteki gücünü de tescil etti. Zira imar planlarının onaylandığı o toplantıyı ben takip etmiştim ve CHP Grubu destek verip teşekkür konuşması yapacağı o oturumda son saniyede telefonla gelen bir talimatla imar planlarına ret oyu vermişti. ErdalÖztürk o saniye kürsüde teşekkür konuşmasına hazırlanırken belki de hayatının en zor dönüşlerinden birini yaşamıştı. Keşke o an istifa edip etmesi gereken teşekkürü BaşkanÇelikbilek ve ekibine edebilseydi.

CHP’ye gönül vermiş birçok Beykozlunun 2-Bimar ve mülkiyet konularında bu kadar yol alınmışken siyasi saiklerle değil, Beykoz’un gerçekleriyle hareket edeceğini düşünüyorum. Zira Beykoz’un gerçekleri siyasetin üzerindedir ve hiç kimse Beykoz’un çıkarlarını siyasete kurban verme özgürlüğüne sahip değildir, tabi Beykozluysa.

Hızır Yılmaz’ın “2-B talanını çöpe atacağım” şeklinde konuşmaya hakkı yoktur. Çünkü kendisi Beykozlu değildir. Beykozlu olduğunu iddia eden hiç kimsenin de böyle bir hakkı yoktur ve CHP Grubu’nda bu hassasiyeti son meclis toplantısında da olsa fazlasıyla gördük. Hiç kimsenin Beykozlunun kazanımlarını çöpe atmaya hakkı yoktur. Hiç kimsenin “verilentapular sahtedir” demeye de hakkı yoktur. Yüz binden fazla insanımızın umutlarıyla oynamak, onları aşağılık yalanlarla kandırmak Beykozluyum diyen hiç kimsenin yapacağı bir alçaklık değildir!

Katrilyonlarca lira para Beykoz Belediyesi’nin kasasına girerken, yüz binden fazlaBeykozlu Yücel Çelikbilek’in tarihi başarısıyla adeta milyoner olurken, Beykoz’unprojeksiyon nüfusu 80 bine inmeyip, 400 bine çıkarken, Milli Emlak’e fazla para ödeyen 1500 Beykozlu için özel yasa çıkartılırken bunu sulandırmaya çalışıp ucuz siyaset yapmak Hızır sana bile yakışmıyor!

Vesselam!

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"