Beykoz Sivaslılar Derneği Kuruldu

  • Güncelleme: 19.05.2012 00:11
  • Okunma: 16689 kez
  • Yorum: 0
Başkanlığını AK Parti Beykoz İlçe eski Yönetim Kurulu üyesi ve Demiroğlu Reklamın Sahibi Mustafa Demir’in yaptığı Beykoz Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği, (BEYSİVDER’in açılışı yapıldı.
Beykoz Sivaslılar Derneği Kuruldu

İstanbul’da nüfus olarak en büyük sayıyı oluşturan Sivaslıların Beykoz’da ki derneklerinin açılışına, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek programlarının yoğunluğu nedeniyle iki saat gecikmeli katıldı.

Açılışta; AK Partili milletvekilleri Osman Boyraz ve Ali Turan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Nevin Çalışkan, metin Torun, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Çiğdem Muhtarı Murat Erdal, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Tokatköy Muhtarı Erkan Atagün, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet ve çok sayıda Sivaslı vatandaş hazır bulundu.

Kurdelenin kesilmesinin ardından söz alan Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir,“Bugün burada yaptığımız açılış ile Beykoz’da eksikliği duyulan derneği hizmete başlatmış oluyoruz. Belediye Başkanımızın geç kalmasından dolayı açılışı geciktirdik, özür diliyoruz. Açılışımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te konuşmasında, “Sivas’ın yollarında türküsünü artık canlı olarak dinleyeceğiz, yöresel derneklerimiz çoğalıyor, açılan bu yeni dernekle sayımızı on yediye çıkartıyoruz.” ifadelerini kullanarak, “Hayırlı uğurlu olsun”dedi.

Çelikbilek, “Beykoz, Türkiye’nin her yerinden göç etmiş insanlardan oluşan bir ilçedir. Burada 81 ilin derneğinin kurulması mümkün. 19 Mayıs Derneğimizin açılışı bu bayram ile güzel bir güne tesadüf etmesi ile hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, günün 19 Mayıs olması nedeniyle anlamlı olduğunu belirttiği konuşmasında, “Bugün bereketli bir gün, çok dolaşıyoruz. Şimdide Sivaslıların Derneğini açmak için buradayız. Anlamlı bir gün olması sebebiyle oldukça güzel”ifadelerine yer verdi.

Dernek Başkanının Mustafa Demir’in olmasının ayrı bir güzellik olduğunu da belirten Aydın Ergün, Mustafa Demir’in Beykoz Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda da görevli olduğunu ifade ederek, “Mustafa bir an önce işlerini bitirip toplantılara katıl” şeklinde esprisi yaptı.

Sivaslıların İstanbul’da ve Beykoz’da oldukça kalabalık olduğunu ifade eden Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Sivaslılılar Derneği’nin hayırlı olmasını diledi.

Açılışta konuşan AK Parti Milletvekili Osman Boyraz, Siyasetçiler için mikrofonun bir nimet olduğunu kaydederek, “Sizlerin karşısında oldukca heyecanlıyım, Sivas denilince ilk akla gelen Ozanların yattığı topraklar oluyor. Sivas Muhsin Yazıcıoğlu’nun diyarıdır. Bu vesile ile rahmetle anıyorum. Bizler artık İstanbul’un bir parçasıyız, kabul edelim. Açılışımız hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan da, “Ben Beykozluyum. Yücel Çelikbilek benim ağabeyim, gecikmesinden dolayı açılış uzadı. Canı sağ olsun. Sivas’tan yeni döndüm sizlere selam getirdim. Şimdi ise Sivas’a gidince sizden selam götüreceğim. Sivas bir uçtan diğer bir uca çok geniş bir şehir, 483 bin m²’dir. Havaalanı, hızlı treni, doğalgazı, herşeyi var.” şeklinde konularak, derneğin Beykoz’da yaşayan Sivaslılar için hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardında ise, Sivaslı Türkücü Kemal Yıldız’ın Sivas yöresinden trüküler seslendirdi.

Beykoz Sivaslılar Derneği’nin kurucu isimleri ise şunlar oldu.

Mustafa Demir (Başkan)

Hamza Sağlam ( Başkan Yardımcısı)

Murat Günday ( Başkan Yardımcısı)

Özer Güneş ( Başkan Yardımcısı)

Remzi Kel ( Sekreter)

Mehmet Kaya

Ömer Faruk Akdoğan

Sedat Karabulut

Şaban Yıldırım

Fatih Doğanay

Gürbüz Önder

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz