Beykoz Sempozyumu 2020 kitabı çıktı

  • Güncelleme: 30.03.2021 17:31
  • Okunma: 1645 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un zengin tarihi geçmişine dair bilimsel araştırmaların ve gelecek bakışının yer aldığı Beykoz 2020 Sempozyumu kitabı yayınlandı.
Beykoz Sempozyumu 2020 kitabı çıktı

Beykoz Belediyesi tarafından geçmiş ve gelecek arasında köprü kurma hedefiyle ikincisi düzenlenmiş olan "Beykoz 2020 Sempozyumu" kapsamında, "Jeolojik yapı, coğrafi yapı, orman dokusu ve sürdürülebilirlik, tarım ve kültürel miras" konuları masaya yatırılmıştı.

Dünyayı derinden etkileyen salgın şartlarında çevrim içi yapılan "Beykoz 2020 Sempozyumu"nda 128 katılımcı tarafından 17 oturum ve 69 farklı başlıkta sunulan tüm bilimsel tebliğler, 2019 yılındaki ilk buluşma sonrasında olduğu gibi, yeni nesillere ulaştırılmak üzere bir kitapta toplanarak kayıt altına alındı. 

Beykoz’un jeolojik ve coğrafi yapısı üzerine kapsamlı çalışmaları içeren kitapta,sempozyumunana temaları özelinde, alt başlıklarında kültürü, sanayisi, sosyal ve ekonomik hayatı, gündelik yaşantısı, önemli yaşam alanları ile manevi hayatı üzerine uzman akademisyenler tarafından yapılan saha ve arşiv araştırmaları yer alıyor.

Belediyecilik projeleri için "dün-bugün-gelecek" sac ayağının kurulduğu sempozyumun meyvesi olan kitap sayfalarında başta ilçe sakinleri olmak üzere, akademik çevreler, şehir tarihçileri, sosyolojiyle uğraşanlar için yüz yılların bilgisini bir sunuyor.

Beykoz Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkan sempozyum kitabı üniversiteler, enstitüler kütüphaneler, kültür merkezileri ve müze arşivlerine gönderilerek araştırmacıların istifadesine sunulacak.

Kitap ayrıca kurumun https://bit.ly/39rfRlD adresinde de e-kitap olarak erişime açılacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Sempozyum

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz