Beykoz sektör buluşmasına ev sahipliği yaptı

  • 0
  • 5193
Beykoz sektör buluşmasına ev sahipliği yaptı
Beykoz sektör buluşmasına ev sahipliği yaptı

Beykoz'da Türk-Alman Üniversitesi’nin organize ettiği etkinliğe TÜBİTAK Başkanı Prof. Mandal başta olmak üzere çok sayıda isim katıldı.

Türk-Alman Üniversitesi Uluslararası Yüzey Araştırmaları ve İnovasyon Merkezi [TAÜ UYAM A.Ş.]-TÜBİTAK Sektör Buluşması etkinliği gerçekleştirdi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’ın katılımıyla gerçekleşen program, kampus gezisi ve ALUAM ziyareti ile başladı.

TUSAŞ, BORÇELİK, MAN, MERCEDES, COŞKUNÖZ METAL, ASAŞ başta olmak üzere sektör ve akademi dünyasından birçok paydaşımızın katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız yaptı.

Yıldız, üniversite-sanayi iş birliğinin önemini ve Türk-Alman Üniversitesinin bu konudaki başarılı atılımlarını vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından TAÜ-UYAM A.Ş. Genel Müdürü ve Güdümlü Proje Yürütücüsü Dr.-Ing. Çağatay Elibol; katılımcılarla TAÜ-UYAM’ın yapısı ve hedeflerine dair sunumunu paylaştı.

Toplantının son konuşması Türkiye’deki bilimsel ve teknolojik araştırmaların en önemli destekleyici kurumlarından olan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından gerçekleştirildi.

Mandal, sektörün yenilikçi, işbirlikçi, geliştirme odaklı bilgi üretiminin önemini vurgulayarak, TÜBİTAK destekleri ile öncelikli alanlar hakkında da detaylı paylaşımlarda bulundu.

TAÜ UYAM-TÜBİTAK sektör Buluşması etkinliği, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasını içeren interaktif bölümün ardından Rektör Yıldız’ın TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a hediye takdimi ile tamamlandı.

Konferans sonrası Rektör Cemal Yıldız, Genel Koordinatör Prof. Dr. Ferit Küçükay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aysel Uzuntaş, Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci ve Prof. Dr. Ali Gökhan Yavuz, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı Rektörlük Makamında ağırlayarak sohbet etti.

Haber Merkezi

Bir ünlü daha Beykoz'da 5 dakikada boşandı
Önceki Bir ünlü daha Beykoz'da 5 dakikada boşandı
Kaç takipçin var?
Sonraki Kaç takipçin var?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz