Güncel

Beykoz şehidini toprağa verdi

Beykoz şehidini toprağa verdi
27.09.2016 20:27
| | |
17193

Foto galeri

Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonrası Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Tosun, Beykoz'da toprağa verildi.

Şırnak Uludere'de bir grup bölücü terör örgütü mensubunun askeri kontrol noktasına uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırı sonrası Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Tosun, Beykoz'da toprağa verildi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde PKK'nın hain saldırısı sonrası şehit düşen altı askerden birisi olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Tosun için ilk önce Pendik 15 Temmuz Şehitler Camisi'nde askeri tören düzenlendi ve cenaze namazı kılındı. Beykoz'da ikamet eden Şehit Çavuş Tosun, yaklaşık 10 yıl önce babasını kaybetmişti.

Cenaze törenine binlerce Beykozlu katıldı

Şehit Hüseyin Tosun için Beykoz'da da tören düzenlendi. 23 yaşında olan Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Tosun Akbaba Ticaret Lisesi'nde mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi'ni bitirmişti. 2014 yılından bu yana Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yapan Şehit Hüseyin Tosun için Ortaçeşme Merkez Camisi'nde düzenlenen törene binlerce Beykozlu katıldı.

Dün akşam saatlerinde Beykoz'a gelen askeri yetkililer acı haberi Şehit Uzman Er Hüseyin Tosun'un dayısı Şenel Gümüş'e vermiş daha sonra yetkililer daha sonra dayı Gümüş ile birlikte Tosun'un Ümraniye'deki annesinin yanına giderek acı haberi tebliğ etmişti.

Anne Emine Tosun: "Benim ciğerim yanıyor!"

Beykozlu iş adamı Sedat Peker'in çelenk gönderdiği cenaze töreninde 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atıldı. Anne Tosun, cenaze törenine kadar Ortaçeşme Vakıftepe'de bulunan evinde taziyeleri kabul etti ve şunları söyledi:

"Evladımı kalleşçe vurdular sırtından. Yanıyoruz. Benim evladımın kanını yerde bırakmasınlar. Evladım benim daha çok küçük. Çıkıp da önünde vursalardı benim çocuğumu deviremezlerdi. Devlette bir şey yapsın buna artık. Bu 1 tane şehit değil ki, 6 tane. 6 tane anne baba yavrusu yatıyor orada. Bir önlem… Bugün benim evladım, yarın başkasının evladı, bir bir gidiyor. Devlet buna bir önlem. Orada 6 tane yavrunun 6’sı da benim yavrum, benim ciğerim yanıyor” dedi.

Cenaze töreninin ardından askeri konvoyla birlikte Dereseki Köy Mezarlığı'na götürüldü. Bu sırada Beykoz'da trafik durma noktasına gelirken, defin işlemi sırasında AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Hasan Sert, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Beykoz Belediyesi'nin AK Partili Meclis Üyeleri'de hazır bulundu.

Şehit Tosun'un tabutu kabristana getirildiği sırada fenalaşan anne Emine Tosun'u ağabey Hasan Tosun teselli etmeye çalışırken, anne Tosun şehidin babasının kabri başında 'Adnan sana yavrunu getirdim. Benim oğlumu öldüremediler' şeklinde feryat etti.

Güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı Dereseki Mezarlığı'nda Türk bayrakları açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi'nden tahsis ettiği araçlarla ulaşım sağlanırken, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'de aile kabristanlığına çelenk gönderdi.

Öte yandan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, yarın Beykozlu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Tosun'un ailesini ziyaret edeceği öğrenildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Şırnak, Uludere, Şehit, Hüseyin Tosun, Cenaze

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"