Yaşam

Şehit Hasan Kaya için Beykoz'da büyük tören

Şehit Hasan Kaya için Beykoz'da büyük tören
17.07.2016 20:11
| | |
31879

Foto galeri Video galeri

15 Temmuz akşamı FETÖ’nun askerlerinin yapmaya çalıştı darbeye direnen demokrasi şehitlerinden biri olan Hasan Kaya Beykoz Kavacık’ta toprağa verildi.

Kavacık mahallesi sakinlerinden olan 46 yaşındaki Hasan Kaya da son yolculuğuna tekbirlerle uğurlandı.

Beykoz'da öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlanan Şehit Murat Akdemir'in ardından Hasan Kaya da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kavacık Hasan Yavuz Cami'nde kılınan ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınan 46 yaşındaki Şehit Hasan Kaya, tekbirler eşliğinde Kavacık Mezarlığı'na getirildi.

Ailesi ve akrabalarının tabutu başında uzun süre gözyaşı döktüğü Şehit Hasan Kaya'nın naaşı araçla getirilirken, binlerce Beykozlu da yürüyerek tabutu takip etti ve Cumhuriyet Caddesi'ni yürüyerek geçti. Hep bir ağızdan tekbirlerin getirildiği yürüyüş sırasında Beykozlular, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı.

Demokrasi uğruna canını ortaya koyan Beykozlular'dan Şehit Hasan Kaya, Kavacık Mahallesi'nde ikâmet ediyordu. Evli ve 2 çocuk sahibi Kaya, inşaat işleriyle uğraşıyordu. Bir süre CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı da yapmış olan Ege Ercan'ın eniştesi olan Hasan Kaya, darbe girişimi yapan askerlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmişti. Şehit Hasan Kaya için Hasan Yavuz Cami'nde cenaze töreni düzenlenirken, binlerce Beykozlu, Şehit Kaya'ya haklarını helal ettiğini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Hasan Kaya, Cenaze, Vefat, şehit, Kavacık

reklam
2 Yorum
Zekeriya sürmeli30.08.2016 13:29:12

ALLAH rahmet eylesin millet size ve sizin gibi Kahraman'lara minnettardır

bekir24.07.2016 14:35:05

Allah ganigani rahmet eylesin Canım kardeşim Sivaslı Hasan

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"