Beykoz, seçime 'tertemiz' girecek

  • 0
  • 7271

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, parti binaları ve seçim koordinasyon merkezleri dışında ilçede afiş asılmayacağını duyurdu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, parti binaları ve seçim koordinasyon merkezleri dışında ilçede afiş asılmayacağını duyurdu.

Yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde Beykoz'da çok önemli bir karar alındı. İlçedeki parti yöneticileriyle bir araya gelen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, çevre kirliliğine neden olmamak adına, partilerin ilçe başkanlarıyla anlaştı. Buna göre Beykoz'da 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek Genel Seçim'e kadar, parti binaları ve seçim koordinasyon merkezleri dışındaki bir yere afiş asılmayacak.

Geçtiğimiz 7 Haziran Genel Seçimleri'nde siyasi partiler, Beykoz'u bir baştan diğer başa adeta ’bir gelin’ gibi süslemişti. Ancak bu süslemenin hem göze hoş görünmeyecek noktaya ulaşması, hem de çevreye verdiği zararlar tartışma konusu olmuştu. Seçimlere önce Aday Adayı olarak giren ancak Aday olamayan Beykozlu İşadamı Mahmut Atom Duruk ise ilginç bir kararın altına imza atmıştı. Dost Beykoz'un özel röportaj yaptığı Mahmut Atom Duruk, Aday Adaylığı süresince pankart, afiş ya da broşür bastırmadığını; bunun yerine TEMA'ya bağışta bulunduğunu açıklamıştı. Siyasi partileri de bu konuyla ilgili olarak eleştiren Beykozlu İşadamı Mahmut Atom Duruk, "Keşke kendi partim de dâhil, tüm partiler bu konuda hassasiyet gösterseler" demişti.

‘Alınan karar, gelecek seçimlere ve İstanbul’un diğer ilçelerine örnek olacak…’

Beykozlu İşadamı Mahmut Atom Duruk'un hayali gerçekleşti ve ilçede siyasi partiler, afiş ve ilanlarını parti binaları dışında asmama konusunda anlaştı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu görüşmeyi dile getirdi ve ilçedeki siyasi partilerin başkanlarıyla anlaşıldığını ilan etti. Görünen o ki, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde Beykoz'da bir çevre kirliliği yaşanmayacak ve belki de hem gelecek seçimler hem de diğer ilçeler için 'örnek' bir işin altına imza atılacak.

Haber Merkezi

Beykoz Kelle İbrahim'de yarı final
Önceki Beykoz Kelle İbrahim'de yarı final
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz