Bölge

Beykoz SAT Birliği'nden bir itirafçı...

Beykoz SAT Birliği'nden bir itirafçı...
05.08.2016 11:57
| | |
5221

Beykoz SAT Grup Komutanlığı'nda görevli Astsubay Özgür Danışan, FETÖ ile bağlantısı olduğunu itiraf etti.

Komando Birliği'nden kaçıp, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan ekibin 15 Temmuz gecesi nasıl cephane kaçırdığını anlatan Özgür Danışan itirafçı oldu.

Darbe girişimiyle FETÖ/ PDY bağlantısını ortaya koyan yeni bir itiraf geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a suikast düzenleyecek olan SAT komandoları timinin 'imamı' BDDK uzmanı Kemal Işıklı'nın adını verdiği astsubay Özgür Danışan (37), ifadesinde örgütle bağlantısını itiraf etti.

Danışan, "FETÖ/PDY, isminden de anlaşılacağı gibi son yaptığı darbe teşebbüsü ile terör örgütü olduğunu ispatlamıştır. Benim için de terör örgütüdür. Geçmişte manevi duygulardan dolayı bu grup içinde yer aldım. Çok pişmanım. Gerçek yüzlerini geç de olsa gördüm" dedi.

İfadelerde SAT Grup Komutanlığı'ndaki askerlerin "Kayıp silah var" denilerek yemekhanede toplandığı ve birlikten çıkarıldığı ortaya çıktı. Suikast timiyle Marmaris'e götürülen ve götürülmesi planlanan askeri teçhizatın çıkarıldığı cephaneliği gören kameraların da darbe kalkışması öncesinde kayıt alınmaması için kırıldığı anlaşıldı. Danışan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenleyecek timin hareket ettiği Beykoz'daki SAT Grup Komutanlığı'nda görevliydi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, FETÖ, SAT, İtirafçı, 15 Temmuz, Özgür Danışan, Astsubay

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"