Güncel

Beykoz-Sarıyer arası 8 dakikaya iniyor

Beykoz-Sarıyer arası 8 dakikaya iniyor
20.03.2017 18:40
| | |
38439

Video galeri

Beykoz ile Sarıyer arasındaki mesafeyi 8 dakikaya indirecek arabalı vapur hizmeti yarın başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indirecek İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alıyor. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehir Hatları A.Ş, İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattının deneme seferleri 21 Mart 2017 gününden itibaren başlayacak. Altı ay devam edecek deneme süresi nedeniyle şu an için ücret tarifesi, araçlar için şöfor dahil 7 TL, ek yolcu için ise 4 TL olarak belirlendi. 

Asya-Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek hatta, ilk etapta iki arabalı vapur hizmet verecek. Hatta, yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor.

Çubuklu İstinye arası arabalı vapur ücret tarifesi....

Araç: 7 TL Şoför dahil

Ek yolcu 4 TL

Yeni hat sayesinde günde 5 bin aracın köprü trafiğinden çekilmesi planlanıyor. Bu sayede, zaman ve yakıtta önemli ölçüde tasarruf sağlanırken, karbondioksit salınımında da azalma gerçekleşecek.

Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandı. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu, Erguvan Gemisi de 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İstinye-Çubuklu, Arabalı Vapur, Şehir Hatları, Ücret Tarifesi

reklam
1 Yorum
Emrah kesmen19.10.2018 21:41:22

Arabalı vapura yaya yolcuda binebiliyormu araçsız bilgi lütfen

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"