Güncel

Beykoz Şahinkaya'da tehlikeli oyun

Beykoz Şahinkaya'da tehlikeli oyun
16.12.2016 12:33
| | |
8866

Beykoz'da Hoçvan Tunçoluk Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait bir minibüsün kundaklanmasına yapılan yorumlar tartışmalar neden oldu.

Söz konusu olayı haber yapan bazı portallarda, olayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Saray'da topladığı 32. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı 'milli seferberlik' çağrısının ardından yapılmasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına cevap niteliği taşıdığı kaydedildi.

Beykoz'da Şahinkaya mahallesinde Ardahan ili Hoçvan Tunçoluk Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait bir minibüs yakıldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklama da, saldırının Erdoğan'ın 'seferberlik' çağrısının ardından geldiğine dikkat çekilerek, ağırlıklı olarak Kürt nüfusun yaşadığı mahallede Kürt köyüne ait bir derneğin aracına yapılmasının provokasyon olduğu belirtildi. 

Tehlikeli açıklama

Açıklamada, "Milli Seferberlik' çağrılarının, kimlere yöneleceği açıktır. Bu yüzden failin kim olduğu da bizce açıktır. Kundakçılar taşeron bir çete olsa da, "emri veren" ortadadır. Kürtlere, Alevilere, ilericilere, devrimci ve demokratlara yönelik her bir provokasyon ve saldırı girişiminin karşısındayız" ifadelerine yer aldı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Şahinkaya, Tunçoluk Derneği, Araç, Kundaklama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"