Beykoz sahilleri yetkililerden ilgi bekliyor

  • Güncelleme: 13.08.2019 13:26
  • Okunma: 17673 kez
  • Yorum: 4
İstanbul’un en güzel sahillerinden biri olan Beykoz’da sahil kenarlarındaki yeşillik alanlar çöp yığınlarından görünmüyor.
Beykoz sahilleri yetkililerden ilgi bekliyor

Sahil kenarlarındaki yeşillik alanları tenha olması nedeniyle tercih eden insanlar alkol şişelerini ve kullandıkları malzemelerin atıklarını oldukları yere bırakınca Beykoz sahilleri adeta pislik yuvasına dönüyor.

Uzun süredir takip ettiğimiz alanlarda, aynı durumunun devam etmesi ve o bölgeleri kullananların duyarsızlığı vatandaşların tepkisini çekti.

Beykoz Belediyesi’nin, Barbaros Hayrettinpaşa Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’nin hemen karşısında yer alan mezbeleliği görmemesi ise şaşkınlıkla karşılanırken, sahil kenarlarındaki alanlarda, alkol şişeleri ve çöğ yığınları olduğu görüldü.

Bölgede ikamet edipte, deniz havası almak üzere deniz kenarına gelmek isteyen vatandaşları meslek lisesinin hemen karşısındaki mezbelelik karşılarken, insanların duyarsızlığı ve belediyenin ilgisizliği tartışmalar neden oldu.

Vatandaşlar, “bu kadar merkezi konumda olan bir sahile bu görüntüler yakışmıyor” ifadelerini kullanırken, Beykoz Belediyesi’nin ve emniyet güçlerinin bu durumlar karşısında daha duyarlı olması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Beykoz Belediyesi’nin ve Barbaros Hayrettinpaşa Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’nin karşısındaki sahil bandı Beykoz halkına hizmet edebileceği günleri bekliyor.

Haber Merkezi    

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Sahil, Çöp

Yorumlar (4 Yorum)

Cenk (2 yıl önce)

3 yılı aşkın süre Paşabahçe de yaşadım görüntü olarak orada alkol alınması kötü ancak orada alkol alanların insanları rahatsız ettiğini de görmedim.görmedim.spor aletleri halk tarafından kullanılamıyor du.

kofin (2 yıl önce)

Bazı belediye başkanlarının; hırsıza, arsıza, dolandırıcıya, haksıza, ahlaksıza akıl almaz hoş görüsü var ama tüm meyhaneler kapatıldığı için sahilde alkol almak zorunda kalanlara hiç tahammülü ve saygıları yok ki? Sanki dünyada alkol yasağı olan bir tek tane numunelik kalkınmış ülke varmış gibi. Ne yazık ki; ülkemizde alkol kullanan insanlara saygıları ve tahammülleri olsa bir paket sigara ve alkolden aldıkları aşırı vergilerle bir elleri yağda, on elleri ayakkabı kutuları ve gemicikler de olabilir miydi?...

Arzu (2 yıl önce)

Bende bir paşaşabahçeli incirköyde ikamet ediyorum beykozun eşsiz yeşilli muhteşem denizimin sahillerine hiç yakışmıyor beykoz belediye başkanımızdan rica ediyoruz daha halkaverimli olmasını istiyoruz

Bekir (2 yıl önce)

Beykoz istanbulun en kötü yönetilen ilçesi yıllardır boş işlerle uğraşan belediye yönetimi alt yapısı imarı sorunları alışveriş merkezi sinema tiyatro olmayan unutmuş hayalet şehir gibi her gelen belediye başkanı yan gel yat maaş al seçim günü geldiğinde milleti kandırarak oy topla beykoza hizmet yapılmış olsa kadıköy beşiktaş ortaköy ilçelerinden daha güzel daha verimli ilçesi beykoz konum olarak çok güzel bir yer sahilleri plajları ormanlık alanları olan bir yer hizmet olmayınca hiçbirşey olmuyor plajlar bile pislik içinde turistlik yerlerimiz çok antalyayla yarışacak plajlarimiz var bakımı yapılsa alan çalışması yapılsa denizi temizlense milyonlarca turist gelebilecek bir ilçe işsizliğin en çok olduğu bir ilçeye ilaç gibi gelecek ama yapılmıyor nedense unutulmuş harabe şehir yıllardır akp nin elinde belediye başkanlığı biz yokken hizmet yoktu istanbulda diyorlardı gelin görün beykozu siz varken de hizmet yok

Yorum Yaz