Beykoz Sahil düzenleme projesinde sona gelindi

  • Güncelleme: 18.06.2020 16:16
  • Okunma: 15371 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Sahilinde başlatılan düzenleme projesinde son aşamaya gelindi. 9 Bin 600 metrekarelik yürüyüş alanı tamamlandı.
Beykoz Sahil düzenleme projesinde sona gelindi

Beykoz Belediyesi’nin maviyle yeşilin en güzel manzaralarına sahip Beykoz Sahili’nde başlattığı yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmasıyla sahil yeni bir çehreye ilçe sakinleri de bakımlı gezinti ve dinlenme alanlarına kavuşuyor.  

Beykoz Belediyesi-Beykoz Korusu arasında, ilçede sosyal hayatın en canlı yaşandığı sahil kesimi artık ziyaretçilerini kent dokusuna uygun keyifli alanlarda ağırlayacak.

Ailelerin, turist ve ziyaretçilerin yürüyüş, spor ve gezinti için sıklıkla tercih ettiği sahil bandının daha etkin kullanılmasını sağlayacak proje kapsamında toplam 9 bin 600 m2 yürüyüş alanı ve 6 bin 830 m2 yeşil alan düzenlemesi yapılıyor.

İlçe vizyonu ve kent dokusuna yaraşır şekilden hazırlanan projeyle, özellikle hafta sonları çocuk cıvıltılarıyla şenlenen mevcut 2 çocuk parkı yeniliyor, sağlıklı yaşam için alana spor aletleri yerleştiriliyor. 

Ailelerin sahilden çocuklarıyla birlikte gönül rahatlığıyla yararlanabilmesi için deniz kenarına şık görünümlü cam bariyerler de kuruluyor.   

Beykoz Sahili Bandı Projesi kapsamında mevcut aydınlatma direkleri şık ve tasarruflu aydınlatma elemanlarıyla değiştirilecek, ilçe sakinlerine estetik ve çevreci bir aydınlatma hizmeti verilecek.

Boğaz manzarasına karşı modern bir tasarımla yenilenen Gümüşsuyu Restoran’ın hizmete açılmasıyla ilçe sakinlerinin gezinti, spor, dinleme, yeme-içme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan komple bir sahil ortaya çıkacak.

İlerleyen süreçte sahil düzenlemesinin Çubuklu’ya kadar uzanması ve kesintisiz sahil oluşturulması hedefleniyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Sahili

Yorumlar (3 Yorum)

Sorgu (2 ay önce)

Tabi secim zamaninda halkin en cok istedigi sey sahil duzenlemesiydi. Vatandasin isediklerini yapmak yerine baskanin istekleri yerine geliyor. Yarin cikip beykozumuza hayirli olsun sahil cok guzel oldu diyerek propaganda yaparlar. Her tarafi ormanlarla kapli Beykoz'da mesire alanlari yapmak var birde!! Diyecek birsey bulamiyorum. Yazik verdigimiz oylara, ama bu sefer kandiramayacaksiniz hicbir vaadinize inanmayacagiz. Son gelisiniz olur insallah

Ayşe Nur Öztürk (2 ay önce)

Çubuklu sahili ile birleştirme olmadıktan sonra bir anlamı yok. Ayrıca bisiklet parkuru yetersiz. O kadar bisiklet festivalinde harcanan paralar sonrasında bu kadar dar bir parkur yapılması komedi. Ve aylarca süren çalışma da cabası yaz bitti bitecek

Ertürk Altunoğlu (2 ay önce)

Bu proje niye parça parça yapiliyor. Kanlica, Cubukklu vapur iskelesi arasi yapildi. Gerisi Bozkoza kadar uzatilacakti. Yillar geçti. Hala yapilacak deniliyor, maalesef çok yavaş..

Yorum Yaz