Talip ERCAN
  • 29/09/2023 Son günceleme: 29/09/2023 15:42
  • 5.673

Evet, 2023-24 Sezonu Futbol karşılaşmaları U16 Yaş Grubu maçları ile başladı. Şimdi sıra A Takım düzeyinde başlayacak maçlarda…

Siz bu satırları okuduğunuzda muhtemelen ilk hafta maç sonuçlarını da öğrenmiş olacaksınız. Daha önceleri de yazdım her geçen sezon bir önceki sezonu aratır oldu. Allah Kulüp Başkan ve Yöneticilerine kolaylık versin.

Futbol takımları gerçekten masraflı olmakta, sadece A Takım değil aynı anda sezon içinde göreceğiz ki 3 ayrı kategori takımınızın maçı olacak. İlk akla gelen konu acaba hafta sonu Beykoz Belediyesinden araç gelecek mi?

Beykoz Belediyesinin her hafta sonu tahsis edebileceği araç sayısı sınırlı düşünün aynı anda 15 takım deplasmana gidecek, bunun Şile’si var Tuzla’sı var, Beylikdüzü’sü var… Var oğlu var…  Bildiğim kadarı ile kulüpler arasında araç tahsisinde belli kurallar uygulanmakta. Her deplasmana araç göndermeleri mümkün olmuyor.

O halde ne olacak? Haydi, kiralama yapılsın bunu yıla, sezona vursanız uçuk rakamlar çıkıyor. Bunun yanı sıra bir futbolcu lisansı 1000 liraya çıkmakta. Hadi altyapınızdan gelen futbolcuları bir yere bırakın en azından 10 tane lisans çıkartılsa tutar 10 bin lira, 20 tane çıkarılsa 20 bin lira.

Gerçekten de bazen düşünüyorum akıl karı değil bu başkanlık işi… Öte yandan da nedense cazibeli mi cazibeli… Her bir isyan hali ancak yine de bırakılır gibi de değil!

Bu arada tribünlere gelen taraftar sayısı bile müthiş düşmüş durumda. Düşünün Süper Lig maçlarında bile o trilyon harcanan tribünlerin boş hallerini görmektesiniz. Alt liglere inince durumda bir değişme yok.

Aralarında husumet olan takımların müsabakaları dışında eski takım fanatikleri  bile maçlara gitmez oldu. Buna Beykoz takımı da dahil… Düşünüyorum da buna sebep ne olabilir? Kötü ve başarısız sezonlar mı? Teknolojinin getirdiği yeni alanlara kayış ve boş anları onunla değerlendirme hali mi? Başkan ve yöneticilerden kaynaklı sorunlar mı? Yoksa pahalı bilet fiyatları mı? Sahi siz neden maçlara gitmiyorsunuz?

Yazarın Yazıları