Beykoz Sağlık Komisyonu hastanelerdeydi

  • Güncelleme: 13.05.2016 22:04
  • Okunma: 8097 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Meclisi Sağlık Komisyonu Üyeleri, Hemşirelik Haftası nedeniyle ilçedeki hasta ve hemşireleri ziyaret etti.
Beykoz Sağlık Komisyonu hastanelerdeydi

Hemşirelik Haftası ve 12 Mayıs Hemşirelik Günü dolayısıyla ilçedeki hemşireleri ve hastaları ziyaret eden AK Partili ve CHP'li Meclis Üyeleri, karanfil ve sevgi dağıttı. Hastalarla bir araya gelen Meclis Üyelerinden Hakkı Emanet'e bir hastanın "Başkan nasıl? İyi mi?" diyerek Yücel Çelikbilek'in hatırını sorması heyete duygusal anlar yaşatırken, Başhemşireler de Beykozlularla kurdukları diyalogları anlattı. Oldukça verimli geçen ziyaretler sırasında Belediye Meclisi Üyelerinin yanında yalnızca Dost Beykoz vardı.

AK Partili Emin Yavuz'un Başkanı olduğu Meclis Sağlık Komisyonu Üyeleri CHP'li Hakkı Emanet ve Gülay Demirel, ilçedeki sağlık kuruluşlarında hasta ve hemşirelerle bir araya geldi. Diğer Komisyon Üyeleri'nden Tuncer Dede ve Gül Biçer'in cenazesi olduğu öğrenilirken, Hakkı Emanet ve Gülay Demirel, CHP Grubu adına Emin Yavuz'a taziyelerini iletti. Meclis Üyeleri ilk olarak Çubuklu'daki DIALIFE Diyaliz Merkezi'ne gelirken, heyet Başhemşire Selda Selimoğlu tarafından büyük bir muhabbetle karşılandı. Diyaliz Merkezi Sorumlu Hekimi Yürgör Yayla'nın da diğer hemşireler ile birlikte eşlik etmesiyle, Beykoz Belediye Meclisi Üyeleri hastaların olduğu bölüme alındı.

'Emin Yavuz babasının ve amcasının diyaliz sürecii anlatırken, Hakkı Emanet Almanya'da böbrek nakli sırasında yaşadıklarını paylaştı'

Hemen girişte Başhemşire Selda Selimoğlu'na buket çiçeğini Gülay Demirel takdim ederken, daha sonra Meclis Üyeleri tek tek hastaları gezerek karanfil dağıttı. Çiçek dağıtımı sırasında Meclis Üyeleri hastalarla yakın temas kurarken, bu sırada her birine acil şifalar dilenildi. CHP'li Hakkı Emanet'in bir hastaya kendisini tanıtmasının ardından, hastanın Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in sağlığını sorması bir anda duygusal bir atmosfer de yarattı. Hakkı Emanet ise hastaya gülümseyerek, Başkan Çelikbilek'in sağlığının gayet iyi olduğunu söyledi ve Başkan ile birlikte tüm Meclis Üyeleri adına hastaya acil şifalar diledi.

Çiçek dağıtımının ardından Belediye Meclis Üyeleri Başhemşire Selda Selimoğlu'nun makamına geçerken, bu sırada Selimoğlu konuklarına çeşitli ikramlarda bulundu. Burada gerçekleştirilen sohbette ise Beykoz Belediyesi ile DIALIFE Diyaliz Merkezi'nin ortak bir proje üretmesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de buna dahil edilmesi kararlaştırıldı. Daha önce Almanya'da yaşadığı sırada Hemşirelik yapan Gülay Demirel ile Selda Selimoğlu arasında sıcak bir sohbet devam ederken, Emin Yavuz ve Hakkı Emanet ise bu sırada planların ayrıntılarını konuştu. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle ilçedeki lise öğrencilerini DIALIFE Diyaliz Merkezi'ne getirilmesi kararlaştırılırken, Meclis Üyesi Emin Yavuz, buradaki durumu yakından takip ettiğini vurguladı. Emin Yavuz, babası ve amcasının uzun yıllardır buraya geldiğini ve haftada 2-3 gün diyaliz makinesine bağlandığını kaydederek, özellikle o günlerin ardından yediklerine-içtiklerine dikkat ettiğini kaydetti. Hakkı Emanet ise Almanya'da bir böbrek nakli olayına tanıklık ettiğini anlatarak, sürecin ne kadar zor ilerlediğini bildiğini belirtip, anılarını Emin Yavuz ile paylaştı.

'Beykoz Devlet Hastanesi’nin hemşireleri voleybol sahası istiyor'

Beykoz Belediye Meclisi Sağlık Komisyonu üyeleri, buradan Beykoz Devlet Hastanesi'ne geldi. Burada Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Başhemşire Necibe Köse ile bir araya gelen Meclis Üyeleri, Köse'ye de bir buket sundu. Çay ve kahve eşliğinde gerçekleştirilen sohbet ise Hemşirelerin ülke içerisindeki durumu ve konumuna yönelikti. AK Partili Emin Yavuz ile CHP'li Meclis Üyeleri Hakkı Emanet ve Gülay Demirel, siyasete girmekten kaçınırken, bu sırada Necibe Köse'ye kendilerinden bir talepleri olup olmadığı soruldu. Başhemşire Necibe Köse ise bir süredir hastanenin hemşirelerinin bir voleybol takımı kurmak istediklerine dikkat çekerek, İBB'ye devredilen Şahin Köktürk'ün olanaklarından yararlanamadıklarına dikkat çekti. Emin Yavuz ise bu sırada Beykoz Devlet Hastanesi'ne yer gösterilmesi halinde Belediye tarafından Başkan Çelikbilek'in de desteğiyle bir voleybol sahası kurulabileceğini söyledi. 

CHP'li Meclis Üyesi Gülay Demirel, aynı zamanda BEDES Başkanı da olduğunu belirterek, Sultaniye Parkı'nın içerisinde bulunan okuma odasını işaret etti ve geçmişte olduğu gibi yine hastanede bir 'okuma günleri' yapabileceklerini söyledi. Derneğin Meşale Annesi olan hemşirelerin de hastanede bulunduğunu hatırlatan Gülay Demirel, Necibe Köse'den konuyla ilgili yardım istedi. Necibe Köse ise bu durumu hemşire arkadaşlarıyla görüşeceğini belirterek, ilgisi dolayısıyla Gülay Demirel'e teşekkür etti. Öte yandan Hakkı Emanet ve Emin Yavuz da Necibe Köse ile Mayıs ayında başlamak üzere bir spor faaliyeti düzenlemek konusunda görüş birliğine vardı. Buna göre Beykoz Devlet Hastanesi ile Beykoz Belediyesi bir araya gelerek, hem personele hem de ilçe halkına sporu sevdirmek için sık sık bir araya gelecekler ve yürüyüş yapacaklar.

'Meclis Üyesi İbrahim Hocaoğlu, ilham oldu'

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri büyük bir muhabbetle Başhemşire Necibe Köse ile vedalaştıktan sonra koridorda, bu kez Meclis Üyeleriyle sabah koşularında bir araya gelmek için söz birliği etti. Daha bu sabah Meclis Üyesi İbrahim Hocaoğlu tarafından sabah saat 07.00'da koşuya davet edildiğini belirten Emin Yavuz, Gülay Demirel ve Hakkı Emanet'ten kendi CHP grubuna bu amaçla bir araya gelmeleri konusunda baskı yapmaya davet etti. Buna Belediye'nin AK Partili ve CHP'li Meclis Üyeleri de sık sık sabahları bir araya gelerek, yürüyüş gerçekleştirecekler ve spor yaparak ilçe halkına örnek teşkil edecekler.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

mehmet keseci (5 yıl önce)

adam gibi adam hakkı abey başarılar dilerim.

Yorum Yaz