Sağlık

Beykoz sağlık için yürüyüşe geçti

Beykoz sağlık için yürüyüşe geçti
30.04.2016 15:29
| | |
9377

Video galeri

Beykoz Hıdiv Kasrı'nda bir araya gelen İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli, önce yürüyüş, ardından Beykoz Belediyesi sponsorluğunda kahvaltı yaptı.

Boğaz'ın İncisi Beykoz, hafta sonunda İstanbulluların yeşil bir alanda yürümek için il dışına çıkmasına meydan vermeden, tüm güzelliğiyle vatandaşları bekliyor. Bu sabah ilçenin tarihi ve estetik yerlerinden Hıdiv Kasrı'nda bir araya gelen İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli, doğal güzellik ve yeşilliğine hayran olduğu Beykoz'dan hiç ayrılmak istemedi.

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği günde topluluk, önce ısınma hareketleri yaptı ve ardından da Hıdiv'de kuş sesleri eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüş sonunda Beykoz Belediyesi sponsorluğunda hazırlanan ikramlardan da tadan sporcu çalışanlar, Dost Beykoz'a toplu bir fotoğraf karesi vermeyi de ihmal etmedi.

Hıdiv Kasrı'nda ve Başbakanlık Genelgesi kapsamında 'Sağlıklı Beslenme ve Hareket Programı' için bir araya gelenler arasında, Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzman Dr. Nur Satıroğlu, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Şube Müdiresi Dr. Esra Şahin ve Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Obesite  Danışmanlık Beykoz Sorumlusu Diyetisyen Diler Yeşim Dandin'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kişi vardı. Isınma hareketleriyle başlayan program çerçevesinde, Hıdiv Kasrı'nın muhteşem atmosferi, tempolu bir yürüyüş ile keşfedildi. Beykoz Belediyesi'nin sponsor olduğu ve yiyecek-içecek ihtiyacını karşıladığı sporcu çalışanlar, günün sonunda hep birlikte kahvaltı da etti.

'Diyetisyen hizmetleri ücretsiz'

Öte yandan Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Obesite  Danışmanlık Beykoz Sorumlusu Diyetisyen Diler Yeşim Dandin, Dost Beykoz'a verdiği özel demeçte, Kanlıca'daki hizmetlerin ücretsiz olduğunu kaydetti. Özellikle obezite ile mücadele konusunda Devletin çalışmalarının arttığını belirten Diler Yeşim Dandin, Kanlıca'da bulunan merkezde ücretsiz bilgi ve yardım almak için Beykozluları beklediklerini ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi, Yürüyüş, Sağlık, Obezite, Hıdiv Kasrı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"