Beykoz sağlık camiasında sporun kardeşliği

  • Güncelleme: 02.11.2019 14:41
  • Okunma: 5693 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi bünyesindeki birimler arası futbol turnuvası sağlık camiasında heyecana sahne oldu.
Beykoz sağlık camiasında sporun kardeşliği

Yaklaşık bir ay süre ile devam edev turnuvaya 10 takım katıldı. Çiğdem Mahallesi OMKA Tesisleri’nde oynanan maçlar sağlık çalışanları için önemli bir motivasyon kaynağı olurken, dayanışma ruhunun gelişmesine de katkı sağladı.

Beykoz spor camiasının tanınmış simalarından teknik direktör Aşkın Karadeniz ve Fahri Aziret’in organıze ettiği futbol turnuvası kapsamında oynanan maçlara Beykoz Devlet Hastanesi personeli ve yöneticileri de yoğun ilgi gösterdi.

Turnuvanın final mücadelesi ise Beykoz Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi ile Beykoz Devlet Hastanesi Tepe Üstü Ek Hizmet Birimi Futbol Takımları arasında oynandı. Omka Tesislerindeki mücadeleyi; Beykoz Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Ömer Besim Olcay, Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Selda Ceylan, Çekmeköy Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi Müdürü Harun Ceylan, Sağlık Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Cesur Öztürk, Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Müdürü Suat Delibaşı, Sultanbeyli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Özgür Otluoğlu, Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Süleyman Özkan, Beykoz Devlet Hastanesi Müdür Yardımcıları Aydan Dündar ve Mehmet Özgül gibi isimlerde takip etti.

Beykoz Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi ile Tepeüstü Eki Hizmet Birimi arasında oynanan final müsabakasında yürekler ağızlara geldi. Oldukça heyecanlı geçen maçın normal süresi 2-2 beraberlikle tamamlanırken, Beykoz Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi penaltı atışlarıyla kupanın sahibi oldu.

Turnuvanın kupa töreninde, ilk üç takıma verilen kupaların yanısıra ‘En Centilmen Oyuncular’, ‘En Centilmen Takım’ ve ‘En Değerli Oyuncu’ ile birlikte turnuvaya katılan 10 takım arasından seçilen 5 takımada sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

Turnuvada en centimen oyuncu ödüllerini, Haydar Ateş, Osman Ayvacı ve Sercan Sucuoğlu alırken, ‘En Değerli Oyuncu’ ödülüne, turnuvanın organizasyonunda ciddi emekleri olan Beykoz Devlet Hastanesi Faturalama Servisi Futbol Takımı oyuncularından Aşkın Kardeniz layık görüldü.

Turnuva kapsamında oynanan bütün karşılaşmaları yöneten Hakem İlhan Kuş’a da, yine Turnuva Organizasyonunda önemli röl oynayan Fahri Aziret tarafından özel bir kupa verildi.

Şampiyon Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Turnuvanın şampiyonu Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Futbol Takımı, şampiyonluk kupasını yine kendi başhekimleri Dr. Ömer Besim Olcay’ın elinden aldı. Şampiyonluk kupasını alan Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü ve takım kaptanı Müdür Halis Demir, sevincini takım arkadaşlarıyla paylaştı.

İkincilik kupasını Beykoz Devlet Hastanesi Tepeüstü ek Hizmet Birimi aldı

İkincilik kupası ise Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdiresi Selda Ceylan tarafından, Tepeüstü Ek Himet Birimi Futbol Takımı Kaptanı İhsan Kılıç’a verildi. Kılıç, “şampiyon olmayı hedeflemişken, ikinci olduk fakat kardeşlik ve dostlukta önemli mesafe aldık” dedi.

Beykoz Devlet Hastanesi İdari ve mali Hizmetler Müdiresi Selda Ceylan’da, yönetim olarak düşündükleri birlik beraberlik ruhunu oluşturan organizyonları birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın düşünüp yapması bizleri mutlu ederken, aynı zamanda bizim yükümüzü de hafifletiyor. Arkadaşlarımı tebrik ediyor, şampiyon olan takımımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı. Bayan Ceylan, “Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimimiz Ömer Besim Olcay hocamızı da şampiyonlukları nedeniyle tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Turnuvanın üçüncüsü, Beykoz Devlet Hastanesi Faturalama Servisi

Turnuvanın üçüncülük kupası ise, Sağlık Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Cesur Öztürk tarafından Beykoz Devlet Hastanesi Faturalama Servisi oyuncularından Kader Gür’e verildi. Kupa sonrası bir açıklama yapan Takım Kaptanı Aşkın Karadeniz, turnuvada emekleri olan herkese teşekkür etti. Bu tür organizasyonlarla sağlık çalışanları arasında dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek istediklerini söyledi.

Program sonunda, Beykoz Devlet Hastanesi; Yemekhane, Doktorlar, İdare Laboratuar, Güvenlik ve Görtüntülem takımlarına, İbrahim Çekiç, Suat Delibaşı, Hasan Teker, Mehmet Özgül ve İhsan Kılıç tarafından teşekkür plaketi verildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz