Kültür

Beykoz, ruhun ilacı oldu

Beykoz, ruhun ilacı oldu
03.06.2016 00:11
| | |
8653

Foto galeri Video galeri

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı BEHEM ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nin işbirliği, Beykoz Devlet Hastanesi'nde unutulmayacak bir programı doğurdu.

Boğaz'ın İncisi Beykoz, tabiatıyla ve insanlarıyla diğer ilçelerden farkını iyi ve güzel anlamında ortaya çıkarıyor. Yeşil ile mavinin birleştiği ve belki de en güzel anlaştığı yer olan Beykoz'da insan ruhu da olumlu etkileniyor. Beykoz Devlet Hastanesi'nin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen bir program, 'ruha iyi gelmenin' bilimsel anlamda bir ispatı gibiydi. Beykoz Toplum Ruh Sağlığı'nda tedavi gören 150'yi aşkın hastanın içerisinden seçilen 20'si Beykoz Devlet Hastanesi'nde çok anlamlı bir performans sergiledi. BEHEM Tiyatro Hocası Gürşan Atik yönetiminde bir oyun sahneleyen hastalar, bu sırada Müzik Öğretmeni Burcu Atay eşliğinde şarkı söyledi ve Ebru Ustası Nezahat Koptagit rehberliğinde suya 'ebru' işledi. Çok özel anların ve duygusal saatlerin yaşandığı programı ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Beykoz Devlet Hastanesi'nin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa Hastane Başhekimi Süleyman Erdoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, BEHEM Müdürü Mustafa Mamur, Beykoz Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, Hastane Başhemşiresi Nesibe Ünsalan, Başak Ünübol, Ayşe Selbes, Mert Alev ve hastaların aileleri katıldı. Program öncesi konuklara ikramlarda bulunulurken, daha sonra Beykoz Toplum Ruh Sağlığı'nda tedavi gören hastalar bir oyun sergiledi.

Öte yandan Gürşan Atik’in Yardımcısı Yasemin Güldalı ile birlikte yönettiği “İşte Biz” adlı yılsonu drama gösterisinde şu kişiler rol aldı:

Zeynep Sarıtepe

Emel Tekin

Gökçe Öztürk Barış

Yakup Aslan

Can Günday

Asiye Demir

Ömer Aycibin

Sevim Çelebi

Sultan Çeleb

Dursun Yesir

Dilek Kaya

İlhan Uçkun

Zeynep Sarıtepe

Ayhan Yazıcı

Emriye Çakır

Mahmut SivaslıHaber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, BEHEM, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Beykoz Devlet Hastanesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"