Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı

  • 1
  • 5891
Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı
Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı
Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı
Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı

Beykoz Rizeliler Derneği Yönetimi, Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği (RİDEVA) Yönetimini ağırladı.

Beykoz Rizeliler Derneği’nin Kavacıktaki merkezinde yapılan toplantıya yaklaşık 100 dolayında insan katılırken, toplantının ana konusunu RİDEVA’nın inşaatını sürdüğü Eğitim Sosyal ve Kültür Merkezi hizmet binası oluşturdu.

RİDEVA Başkanı Recep Albayrak inşaatı devam eden binayla ilgili bilgi paylaşımında bulunurken, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz’da bina çalışmalarını desteklediklerini söyledi.

RİDEVA Başkanı Recep Albayrak yaklaşık 6 ay önce başlayan inşaatın kendilerini zorladığını ama imkansızı başaracaklarını ifade ettiği açıklamasında, Rize'nin tüm bileşenleri ile beraber paydaşlarına hizmet edecek şekilde bir kültür merkezini hayata geçireceklerini ifade etti.

Albayrak, “10 bin metre küp hafriyat, mini kazık, ankraje, zemin beton döküm işinden sonra 60 ton demir ve 800 metre küp beton kullanarak radyel temel betonu döküldü. 4 ay içinde kaba inşaatının tamamlanması planlanan binanın 1 yıl içinde hizmete açılması düşünülüyor” dedi.

RİDEVA Başkanı Recep Albayrak, Eğitim Sosyal ve Kültür Merkezi binasında, RİDEVA, RİDEF Genel merkez ofisleri ile Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Çaykur Rizespor ofisleri yer alacağını ve bunun için herkesten destek beklediklerini dile getirdi.

Konuklara laz böreği, muhlama ve lahana çorbası ikram edilen programa; RİDEVA Mütevelli Heyetinde yer alan İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, RİDEF Başkanı Hasan Başça, Ali Yavuz ve Mahmut Ekşi gibi isimlerde vardı.

Beykoz’dan ise Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Cemal Yavuz, Coşkun Tosun, Emin Yavuz ve Yalçın Çolak gibi isimlerin katıldığı toplantıda Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, RİDEVA heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Başkan Yılmaz, Beykoz’da Rizelilerin başını dik tutmaya, İstanbul’un neresinde Rizelilerin adı varsa oralarda olmaya çalıştıklarını söyleyerek, RİDEVA Kültür Merkezinin da hayırlı olması diledi.

Mehmet Yılmaz, “inşallah yeni kültür merkezi Rizeliler için İstanbul’da yeni bir kapı olacak. Emeği geçenleri tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi

CHP’li Sevgi Kılıç’tan Beykoz Basketbol Takımına ziyaret
Önceki CHP’li Sevgi Kılıç’tan Beykoz Basketbol Takımına ziyaret
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (1 Yorum)

cemil sözüer (1 yıl önce)

tüm rize lilere hayırlı olsun

Yorum Yaz