Beykoz Rizeliler, istişare kurulu oluşturdu

  • Güncelleme: 28.03.2017 16:25
  • Okunma: 4333 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Rizeliler Derneği, ilçenin tanınmış isimlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.
Beykoz Rizeliler, istişare kurulu oluşturdu

Yaklaşık üç ay önce yapılan kongreyle Dernek Başkanlığı'nı devralan Mikail Akyıldız önderliğinde bir araya gelen Rizeliler, yapacakları işleri ilçedeki hemşeriyle istişare halinde yapacaklarını belirtti.

Kavacık'taki dernek merkezinde yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri tam kadro katılırken, Beykoz basını da ilgi gösterdi.

Düzenlenen kahvaltı programı, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Babuz'un üç aylık faaliyetleri okumasıyla başladı. Başkan Akyıldız ve Yönetiminin göreve gelmesiyle birlikte Beykoz'da ivme kazanan Sivil Toplum Kuruluşları arasında gösterilen Rizeliler Derneği'nde çalışmalar hızla devam ediyor.

"Dostlarımızı topladık, istişare kurulumuzu oluşturduk"

İstişare toplantısında katılımcılara konuşan Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, "Bizim asıl amacımız açılış yapmak gibi şeyler değildir. Asıl yapmak istediğimiz şeyler, mesela; burs verebiliyor muyuz? Birinin elinden tutabiliyor muyuz? İhtiyaç sahibi bazı ailelere ve kurumlara nasıl destek verebiliriz? Bunun yanı sıra taşradan İstanbul'a gelip, burada okumaya çalışan kardeşlerimize sahip çıkabiliyor muyuz? Bu gibi şeyler de hedeflerimiz arasında bulunuyor. Bunları en kısa zamanda gerçekleştirmek için projelendirmelerine devam ediyoruz. Esnaf ziyaret edeceğiz. Siz değerli dostlarımızı topladık, istişare kurulumuzu oluşturduk. Bundan sonra 30'ar kişilik gruplar halinde esnaf kardeşlerimizi buraya davet edeceğiz. Peşinden tüm üye çalışmalarımıza devam edeceğiz. İsmimizi duyup da derneğimize gelmeyen isimleri çekmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

"Önümüzdeki güzel günleri değerlendirmeye çalışacağız"

Basın mensuplarının desteklerini esirgemediğini belirten Başkan Mikail Akyıldız, şöyle devam etti:

"Beykoz Rizeliler Derneği hakkında basınımız sayesinde herkes bir bilgi sahibidir. Emin olun hiçbir hazırlık yapmadan sizlerin karşısına çıktım. Çünkü; sizler bizim hemşerilerimizsiniz. Buna gerek olmadığını düşündüm. Bizler, sadece dille değil gönlüyle de konuşabilen insanlarız. Birbirimizin halinden anlayan insanlarız. Bu dernek hepimizin derneğidir, bizler sadece aracıyız. Sizi buraya davet edip, sıcak bir mekanda size hizmet sunabiliyorsak; ne mutlu bize.. Bu vesileyle bütün Beykoz'a kucak açmış olacağız. Burada değerli politikacılarımız, iş adamlarımız, doktorlarımız, muhtarlarımız ve müdürlerimiz var. Bölgemizde sekiz tane muhtarımız var, hepsini ziyaret ettik. Bizim sesimizi onlarda bölgelerinde duyurmaya devam edecekler. Bizde sizinle beraber önümüzdeki güzel günleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Bunları daha da geliştirerek, halkımıza hemşerilerimize nasıl ulaşırız? Bunları hep birlikte değerlendirip ileri ki günlerde göreceğiz."

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız'ın ardından katılımcılarda söz alarak, derneğin faaliyetleri ve çalışma yapması konular hakkında fikirlerini belirtti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz