Kültür

Beykoz Rizeliler Derneği yeniden!

Beykoz Rizeliler Derneği yeniden!
21.01.2016 13:42
| | |
5751

Yaklaşık dört yıl önce 17 Kurucu Üye ile kurulan Beykoz Rizeliler Derneği, geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleşen olağan kongrenin ardından yerel basının karşısına çıktı.Yaklaşık dört yıl önce 17 Kurucu Üye ile kurulan Beykoz Rizeliler Derneği, geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleşen olağan kongrenin ardından yerel basının karşısına çıktı.

2012 Yılında Sedat Kuvel'in Kurucu Başkanlığı'nı üstlendiği ve 17 kurucu üyesiyle Beykoz kamuoyuna duyurulan Beykoz Rizeliler Derneği, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği dayanışma gecesinin akabinde çalışmalarına devam ediyor.


Recep Armağan'ın organizasyonunda Yönetim tam kadro!

Uzun süredir Dernek Başkanlığı'nı sürdüren Haydar Çelik, yapılan kongrede yeniden Başkan seçildi. Daha genç, dinamik ve saygın bir yönetim kurulu oluşturan Çelik, Recep Armağan'ın organize ettiği sabah kahvaltısında Beykoz yerel basını ile bir araya geldi.

Çubuklu Hayal Kahvesi'nde organize edilen kahvaltıya Dernek Yönetimi tam kadro katıldı. Yeni listede yönetimi büyük çoğunlukla değiştirdiklerini ifade eden Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik, Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada şunları söyledi:Başkan Haydar Çelik: "Aramızda doktorlar, avukatlar, muhtarlar var"

"2012 senesinde ilk kuruluş aşamasında yani bu kadar geniş bir kadroya sahip değildik. Ama artık Beykoz'da büyük bir Rize camiasının olduğunu söyleyebiliriz. Yeni yönetimimizle birlikte çok daha farklı atılımlar yapacağız. Özellikle Rizeli hemşerilerimize ve gençlerimize Rize'yi, kültürümüzü, geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi unutturmamak adına yeni dernek merkezimizde kütüphane kuruyoruz. Paneller düzenleyeceğiz. Geçtiğimiz 2 yılda 'Tarihi Çayır Festivalleri'ne katılım sağlayamadık. Allah'ın izniyle bundan sonra her dalda her alanda varlığımızı hissettireceğiz. Yönetimimizde doktorlar, avukatlar ve mahalle muhtarları dahi var. Birbirimize katacağımız bir şeyler mutlaka olacaktır" dedi.Yönetim Kurulu Üyeleri'nin kendilerini tanıtarak başlayan toplantı daha sonra karşılıklı sohbet şeklinde devam etti.

Beykoz Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu:

1- Haydar Çelik (Başkan)
2- Mehmet Yılmaz (Başkan Vekili)
3- Dr. Mahmut Akyıldız (Başkan Yardımcısı)
4- Hikmet Baltacı (Başkan Yardımcısı)
5- Mikail Akyıldız (Başkan Yardımcısı)
6- Recep Armağan (Tanıtım Medya)
7- Özge Kuvel (Muasip)
8- Muhsin Salihoğlu (Kültür-Eğitim)
9- Bülent Kazancı (Sekreterya)
10- Ersin Sarıçam (Halkla İlişkiler)
11- Yasin Yıldız (Üye)
12- Basri Canoğlu (Üye)
13- Mevlüt Birinci (Üye)
14- Hüsnü Kolcu (Üye)
15- Fatma Çelik (Üye)Beykoz Rizeliler Derneği Yedek Yönetim Kurulu

- Şeref Kurtuluş
- Hüseyin Yılmaz
- İsmet Küçüksarı
-İbrahim Güveli
- Ramazan Balcı
-Mehmet Akgül
-Selim Safi
-Çiğdem Özçelik
-Reyhan Sanin
-Sümeyye Öksüz
-Şeyda Yavuz
- M. Gencebay Gür
-Ercan Kosif
-Muammer Kalyoncu
-Fatih ÇelikHaber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Rizeliler Derneği, Haydar Çelik, Başkan, Yönetim, Kahvaltı, Yerel Basın, Toplantı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"