Beykoz Rizeliler Derneği Suriye için destek istedi

  • 12.02.2020 11:12
  • Güncelleme: 12.02.2020 11:42
  • Okunma: 5523 kez
  • Yorum: 0
İHH'nın davetlisi olarak bölgeye bir ziyaret gerçekleştiren Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, o gün bu gündür boş durmuyor.
Beykoz Rizeliler Derneği Suriye için destek istedi

Katıldığı her ortamda Suriye için destek isteyen Mikail Akyıldız, bölgeye giden her tıra mutlaka Beykoz Rizeliler Derneği adına bir destek sağlıyor.

İdlib'de dram devam ediyor

Akyıldız, yine Suriye'nin İdlib kentine gönderilmek üzere, Beykoz Rizeliler Derneği adına başlatılan 1 tır un kampanyasına destek bekliyor. Başkan Akyıldız, Suriye'nin İdlib kentine yapmış oldukları ziyaretin kendilerini çok etkilediğini ve orada bir insanlık dramına şahitlik ettiklerini ifade ediyor.

Mikail Akyıldız, Sabancı Öğretmen Evi'nde İHH'nın yapmış olduğu bilgilendirme toplantısında, 10 tır un kampanyası kapsamında Beykoz Rizeliler Derneği adına 1 tır un taahhüt ettiklerini hatırlatarak, bağışta bulunmak isteyenlerin kendisiyle irtibat kurabileceğini dile getirdi.

Sınır boylarımıza yeni bir göç dalgası

Gerek ekonomik sıkıntılar, gerekse kış şartlarının ağır masraflarına rağmen duyarlı vatandaşların ve Rizeli hemşerilerinin yardımlarını esirgemediğini dile getiren Akyıldız, "un kampanyamız sürerken, İdlib'deki bombardıman neticesinde sınır boylarımıza yeni bir göç dalgası ile gelen kadın, çocuk ve yaşlılar ortada kaldı. Donan çocukların olması nedeniyle acil çadır ve briket evlerin teminine yönelmek zorunda kaldık. Dernek olarak kısa zamanda, on tane ev parasını hemen gönderdik. Gerekli ihtiyacı sizlerin desteklerine inanarak şahsı imkanlarımızdan hemen sağladık." şeklinde konuştu.

Bu nedenle un kampanyasına yoğunluk veremediklerini ifade eden Mikail Akyıldız, artık kampanyayı hızlandırdıklarını ve aynı süreçte ev ve barınma kampanyasını da sürdürdüklerini söyledi.

"Her Rizeli aileden 1 ile 10 çuval arası un bekliyoruz"

Bu kampanya için tüm Beykoz halkından destek beklediklerini ve her Rizeli aileden 1 ile on çuval arasında un talep ettiklerini ifade eden Mikail Akyıldız, bir çuval unun 115 TL olduğunu hatırlattı.

Üsküdar ve Ümraniye belediye başkanlarına teşekkür

Akyıldız, Üsküdar Belediyesi'nin bölgeye yaptığı 100 tır un ve ihtiyaç kampanyasının umut verici olduğunu, öte yandan aynı şekilde Ümraniye Belediyesi'nin de bir kampanya başlattığını ifade ederek, gerek Hilmi Türkmen ve gerekse İsmet Yıldırım'ı tebrik ettiğini söyledi.

Mikail Akyıldız şöyle devam etti:

"Kadın kollarımıza teşekkür ediyorum"

Beykoz Rizeliler Derneği Yönetimi ve özellikle Kadın Kollarımız bu kampanyalara sınırsız destek verdiler. Çok duygulandılar... Özellikle kadın kollarımız özverili bir çalışma içine girdi. Kadın Kolları Başkanımız Gönül Kopuz Çepnioğlu'na ve yardımcısı Songül Çepnioğlu'na çok teşekkür ediyorum.  

Tüm STK ve Beykozlu hemşerilerime şu mesajı iletmek istiyorum; Dernekler bir köprüdür. Bizler mazlumlara ihtiyaç sahiplerine, belediyeye, kaymakamlık makamına, iş insanlarımıza ve hayır sahiplerimize bir köprü olalım.

Başımızı kaldırıp, sadece Beykoz'da veya İstanbul'da değil, ülkemizin ve dünyanın neresinde bir ihtiyaç varsa elimizden geleni yapalım.

Şu unutulmamalı ki, Beykoz Rizeliler Derneği olarak sadece Suriye'de değil, dünyanın dört bir yanındaki mazlumların yanındayız. Doğu Türkistan için çalışmalarımız var. 2019 yılında Paşabahçe Meydanı'nda, Beykoz Dernekler Birliği ve Rizeliler Derneği adına basın açıklaması yaptık.

Haber Merkezi