Beykoz Rizeliler Derneği’nin 1500 kişilik iftarı

  • 12.06.2018 00:00
  • Güncelleme: 12.06.2018 00:03
  • Okunma: 7699 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Rizeliler Derneği, Beykoz Belediyesi Etkinlik Meydanı’nda 1500 kişiye iftar yemeği verdi.
Beykoz Rizeliler Derneği’nin 1500 kişilik iftarı

Çok sayıda siyasetçi, STK temsilcisi ve iş adamının katıldığı iftar yemeğine AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Salih Balak, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Halis Demir, BİMTAŞ İnsan Kaynakalrı Müdürü hayrettin Yanık, eski AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ve eski AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gibi isimler katıldı.

İftar öncesi Kuran-ı Kerim tilavetinin okunduğu iftar yemeğinde, Beykozlu milletvekili adayı 19 yaşındaki Sinem Demir’i yanına alarak bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Adayı Erol Kaya, “19 yaşındaki Sinem Demir’in nasıl milletvekilliği yapacağını hiç düşünmeyin, bizim şehit olan gençlerimizde 20-22 yaşlarında” dedi.

Milletvekili Adayı Sinem Demir’in kısa cümlelerle kendini tanıttığı konuşmasının ardından Erol Kaya 24 Haziran Seçimleri’ne yönelik önemli mesajlar verdi.

Erol Kaya, Dernek Başkanı ve Yönetimini tebrik etti

Erol Kaya, Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı olduğunu hatırlattıktan sonra, Rizelilerin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek, Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız ve Yönetim Kurulu üyelerini organizasyon nedeniyle tebrik etti.

“Türkiye lideriyle beraber, hemşerinizle beraber, önemli yolları aştı bu günlere geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul’da yapmış olduğu emsalsiz belediye hizmetlerini bilen insanlarız. 2002’den bu yana Türkiye’yi getirdiği noktaya şahitlik eden insanlarız. Şimdi 24 Haziran’da Türkiye büyük bir seçime gidiyor. Ben inanıyorum ki, ona sadece Rizeliler değil, Beykozlular veya İstanbullular değil bütün Türkiye sahip çıkacak ve layık olduğu desteği ona verecektir.” şeklinde konuşan Erol Kaya, “bundan en ufak bir şüphem yok” dedi.

Erol Kaya, “güçlü bir liderin güçlü bir Meclisi’nin olması çok önemli bir şeydir. Eğer güçlü bir meclis oluşturamazsak liderden beklediğimiz hizmetler noktasında aradığımızı bulamayabiliriz. Türkiye’nin yeni döneminin ilk başkanı seçerken, güçlü bir mecliste çalışmalarımız icra edelim” ifadelerine yer verdi.

Ramazan küskünlerin barıştığı aydır

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız’da konuşmasında, iftar yemeğine katılan Rizelilere ve protokol üyelerine teşekkür etti.

“Sizleri buraya getiren Beykoz Rizeliler Derneği’ne duyduğunuz sevgi ve saygınızdır” şeklinde konuşan Akyıldız, “Bizler Rizeliler Derneği olarak özelilikle Ramazan ayında, dayanışma ve kaynaşmaya önem veriyoruz. Bizim dinimizde bunu emrediyor. Ayrıca bu ay küskünlerin helalleştiği barıştığı aydır. Bu vesile ile kimin kimde kul hakkı varsa helalleşsin.” dedi.

“Rizeliler olarak birbirimize kenetlenmeliyiz”

Mikail Akyıldız, “Dernek bulunduğumuz yer ile sılamız arasında bir köprüdür. Rizeliler olarak, iş, siyaset ve sanatın her alanında varız. Rizeliler olarak birbirimize kenetlenmeliyiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Radyo programcısı Barış Kanbur’un sunumunu yaptığı iftar yemeğinin son konuşmasını, programa eşi Fatma Katırcı ile birlikte katılan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı yaptı.

Rizelilere hemşerim diye hitap eden Ahmet Katırcı, “dernekçilik budur, birlik beraberlik ve dayanışmadır” şeklinde konuştu.

Kaymakam Katırcı, Rizelilere hitaben, “sizler karnınızı doyururken, dünyanın başka yerlerinden sizin yediğiniz bir lokma ekmeğe muhtaç olan insanları unutmayın” dedi.

Konukların Ramazan-ı Şeriflerini ve Ramazan Bayramlarını tebrik eden Katırcı, Mikail Akyıldız ve Yönetimini tebrik etti.

Kimler katıldı?

Beykoz Rizeliler Derneği’nin iftar yemeğinde, Beykoz Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Erdal Uzuner, İdris Kurt, Elmalı Muhtarı Basri Canoğlu, Beykoz Polis Koruma Derneği başkanı Birzat Mermer, Dr. Yaşar Kansak, işadamı Recep Armağan, Beykoz Trakyalılar Derneği Başkanı Sacit Kaya, Can Simidi Derneği Başkanı Zeki Paşalı, Beykoz Rizeliler Derneği Kurucu Başkanı Sedat Kuvel ve İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer’de hazır bulundu.

İftar yemeği Hızır Çakır’ın yemek duasıyla son buldu.

Haber Merkezi