Beykoz Rizeliler Derneği’ne kongre iki adaylımı olacak?

  • 0
  • 4537
Beykoz Rizeliler Derneği’ne kongre iki adaylımı olacak?
Beykoz Rizeliler Derneği’ne kongre iki adaylımı olacak?
Beykoz Rizeliler Derneği’ne kongre iki adaylımı olacak?

Mikail Akyıldız’ın Başkanlığında Beykoz’da adından söz ettiren bir STK unvanına kavuşan Beykoz Rizeliler Derneği’nde yeni gündem kongre…

Beykoz Rizeliler Derneği’nde aralık ayında yapılması planlanan kongre için hazırlıklar başladı. Yönetim Kurulu üyesi İlker Güner, aralık ayında yapılacak kongrede Beykoz Rizeliler Derneği Başkanlığı’na talip olduğunu açıkladı.

İBB Beykoz Koru Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, adaylığını resmen kamuoyu ile paylaşan İlker Güner, Mikail Akyıldız’ın ise yeni dönemde adaylığı düşünmediğini açıkladı.

Tüzük gereği Mikail Akyıldız’ın aday olamayacağını ifade eden İlker Güner, Akyıldız’dan övgüyle söz etti. İlker Güner, Beykoz Rizeliler Derneği’nde Mikail Akyıldız’ın emeklerinin büyük olduğunu ve derneğin Beykoz’da hatırı sayılır bir ivme kazandığına işaret etti.

Akyıldız’ın misyonunu sürdürmek istediklerini ifade eden İlker Güner, hali hazırda Beykoz Rizeliler Derneği’nin 287 aktif üyesi olduğuna vurgu yaparak, Rize’yi Beykoz’da daha fazla hissettirmek istediklerini, daha aktif kültürel çalışmalarla Beykoz’u tanıştırmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Güner, gençlere burs ve ihtiyacı olan Beykozlu ve Rizelilere sosyal destek sağlama projeleri olduğunu kaydetti.

Öte yandan dernek kurucuları ve kongre üyeleri Beykoz Rizeliler Derneği’nin tüzüğüne dernek başkanlığını kısıtlayıcı her hangi bir madde koymadıklarını ve hiçbir kongrede de tüzük değişikliği yapılmadığını ifade ederek, dernek başkanlığını sınırlamanın RİDEF’in bir önerisi olduğu ve bu önerinin de dernek yönetimi tarafından prensipte kabul edilse de yasal bir geçerliliği olmadığı belirtildi.

İlker Güner’e düzenlemiş olduğu basın toplantısı sırasında, Faruk Ünal, Cüneyt Yalvaç ve Erkan Balkan eşlik etti.

Derneğin önde gelen isimleri ise dernekçiliğin gönül işi olduğunu ve ciddi emek istediğini dile getirerek, Rizeliler arasında ayrımcığa yol açmadan sevilen sayılan bir isme hep birlikte destek verilmesi gerektiği görüşünü savundu.

Yönetim Kurulu’nun ise önümüzdeki hafta içinde bir durum değerlenmesi yapacağı öğrenildi.

Haber Merkezi

Murat Aydın Beyoğlu'nda fotoğraf sergisi açtı
Önceki Murat Aydın Beyoğlu'nda fotoğraf sergisi açtı
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu