Beykoz Rizeliler Derneği’nde kongre süreci tamamlandı

  • 0
  • 4899
Beykoz Rizeliler Derneği’nde kongre süreci tamamlandı
Beykoz Rizeliler Derneği’nde kongre süreci tamamlandı
Beykoz Rizeliler Derneği’nde kongre süreci tamamlandı
Beykoz Rizeliler Derneği’nde kongre süreci tamamlandı
Beykoz Rizeliler Derneği’nde kongre süreci tamamlandı

Beykoz Rizeliler Derneği’nin geçtiğimiz Aralık ayının 26’sında yapılan Olağan Kongre sonrası devir teslim programında birlik beraberlik masajı verildi.

Kavacık’taki dernek merkezinde yapılan programa yeni seçilen Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz ve Mikail Akyıldız’ın yanı sıra, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Ersin Sarıçam ve Sedat Kuvel gibi isimlerde hazır bulundu.

Eski ve yeni yönetim kurulu üyelerinin katıldığı programda bir konuşma yapan Mikail Akyıldız, kongre sürecinde yaşanan tartışmalar değinerek, bunların güzel şeyler olarak değerlendirilebileceğini, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve mücadele edenlerin çıkmasının güzel bir gelişme olduğunu kaydetti.

Kendi başkanlığı döneminde güzel bir iz bırakmak için çalıştıklarına değinen Mikail Akyıldız, Mehmet Yılmaz’a daha önceden bir teklifi olduğunu ve istişare kurulunun da daha sonra önermesiyle gelişmeler böyle seyretti.

Akyıldız, Mehmet Yılmaz’ın Beykoz’da ticaret yapan sevilen, tanınan ve insanlarla beşeri ilişkileri olan bir insan olduğunu ifade ederek, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanlığının hayırlı olmasını dileyerek, kendisini tebrik etti.

Aralarında eski, yeni yönetim diye bir şey olmadığını ve Beykoz’da birlik beraberlik içinde Rizeliler Derneği’nin bayrağını taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Mikail Akyıldız bu işi severek yaptıklarını belirtti.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, Mikail Akyıldız’a konuşmasının ardından bir teşekkür plaketi verdi. Plaketin üzerindeki, “Sayın Mikail Akyıldız bu güne kadar yapmış olduğunuz değerli hizmetlerinize teşekkür eder, bundan sonraki hayatınızda sıhhat ve mutluluklar dileriz” şeklindeki metni okuyan Başkan Mehmet Yılmaz aynı şekilde Dernek Kadın Kolları Başkanı Gönül Kopuz Çepnioğlu’na da bir plaket vererek emekleri nedeniyle teşekkür etti.

Programında devamında, katkıları olan diğer isimlere de plaket verilirken, aynı şekilde basın mensuplarına da el emeği masa saati hediye edildi.

Toplantıda basın mensuplarının sorularına da cevap verildi. Beykoz Rizeliler Derneği’nin kayıtlı kaç üyesi olduğu ve kongreye kaç üyenin katıldığı soruldu. Bu soruya cevaben, Rizeliler Derneği’nin yaklaşık 280 kayıtlı üyesi olduğu ve 80 dolayında üyenin kongreye katıldığı açıklanırken, pandemi nedeniyle yoğunluk oluşmasının istenmediği, istense çok kalabalık bir grupla kongrenin yapılabileceği kaydedildi.

Toplantı sonunda Mikail Akyıldız ve Beykoz Rizeliler Derneği başkanı Mehmet Yılmaz, el sıkışarak basın mensuplarına poz verdi. Daha sonra hep birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Beykoz'a geliyor
Önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Beykoz'a geliyor
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti