Kültür

Beykoz Rizeliler Derneği'nde Kongre

Beykoz Rizeliler Derneği'nde Kongre
2014.07.31 00:00
| | |
7321

Beykoz Rizeliler Derneği 1. Olağan Kongresi’ni yaptı. Çoğunluğu kuruculardan oluşan yeni yönetim kongre sonrası Beytaş Tesisleri’nde akşam yemeğinde bir araya geldi.

Akşam yemeğinin ardından yapılan değerlendirmelerde Dernek Merkezi’nin yakında açılacağını belirten Başkan Sedat Kuvel, yönetim kurulu üyelerinin dernek merkezinin kahve olmaması konusundaki görüşlerini olumlu karşıladığını belirterek, “maalesef dernek dendi mi bir takım kağıt oyunlarının oynandığı yerler geliyor akıllara. Beykoz Rizeliler Derneği olarak bu konuda farklı bir yaklaşımımız var. Biz daha çok kültürel faaliyetlerin yapılabileceği ve boş vakitlerin doldurularak değerlendirileceği bir dernek ortamı oluşturmak istiyoruz. Peygamber (SAV) Efendimiz “dünü ve bugünü müsavi olan ziyandadır.” diye buyurmuşken, biz sorumluluk makamında olan insanlar en azından üyelerimize bu konuda yardımcı olmalıyız diye düşünüyoruz.”şeklinde konuştu.

Kuvel Beykoz Rizeliler Derneği olarak RİDEF’e (Rize Dernekler Federasyonu) şartların uygun olması durumunda üye olabileceklerini ve bu yönde tüzük değişikliğinin yapıldığını belirtirken“RİDEF’e üye olup olmayacağımıza yine yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz. Ancak RİDEF’in dışında Beykoz’da başka bir birliğe veya oluşuma üye olmayı düşünmüyoruz” dedi.

Dernek Merkezi’nin yakında faaliyete geçeceğine dair açıklamalarına devam eden Sedat Kuvel açılışın ardından dernek faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam edeceğini söyledi. Toplantıda Diyarbakır’ın Sur İlçesine yapılan ziyaret de değerlendirilerek, konuyla ilgili bilgiler değerlendirildi. Görevlendirmenin ise bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısında yapılacağı belirtildi.  

Beykoz Rizeliler Derneği 1. Olağan Kongresi’nde yeni yönetim şu isimlerden oluştu;

Sedat Kuvel

Dr. Mahmut Akyıldız

Hayrettin Yanık

Haydar Çelik

Hüseyin Yavuz

Kadir Yavuz

Sinan Kavrak

Babaros Kosif

Kader Gür

Murat Kavrak

Şevki Kazancı

Fatih Öztürk

Asım Özdemir

Muhammed Bostancı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Rizeliler, Sedat Kuvel, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"