Beykoz Rizeliler Derneği'nde istifa

  • 0
  • 10757

Son yapılan kongrede Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilen Kader Gür, Beykoz Rizeliler Derneği'nden istifa ettiğin açıkladı.

Son zamanlarda, Derneğin Kurumsal kimliği üzerinden çeşitli siyasi partilere yönelik beyanların tartışmalara neden olduğunu, dernekçiliğin siyaset esaslı değil kültür esaslı yapılması gerektiğini ifade eden Kader Gür, Beykoz Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Gür açıklamasında, dernekçiliğin siyasete entegre edilmesine her zaman karşı çıktığını ve dernekçiliğin yöresel kültüre hizmet etmesi gerektiğine inanan bir insan olarak, derneğin kurumsal kimliği üzerinden siyasi beyanların yapılmasını doğru bulmadığını kaydetti. "Gelinen bu noktada Beykoz Rizeliler Derneği'nin, Rizelileri birlik beraberlik adına bir araya getiremeyeceğine inandığım için Yönetim Kurulu Üyeliği ve  RİDEF delegeliğinden istifa ettim" ifadelerini kullanan Kader Gür, Rizelileri siyaseten bir araya getirmenin mümkün olmadığını birlikteliğin ancak ve ancak kültürel anlamda mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi'nde görev değişimi
Önceki Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi'nde görev değişimi
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı