Kültür

Beykoz Rizeliler Derneği kuruldu…

Beykoz Rizeliler Derneği kuruldu…
2014.07.27 00:00
| | |
28939

Uzun süredir çalışmaları devam eden Beykoz Rizeliler Derneği kuruldu…

Tanışma amacıyla yapılan toplantıya 17 Kurucu Yönetim Kurulu üyesi katıldı… Üyelerin kendilerini tanıtmalarıyla başlayan toplantıda konuşan Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Sedat Kuvel, amaçlarını, Rizeliler olarak Beykoz’da dayanışma içinde olmak şeklinde açıklarken, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunacaklarını kaydetti.

Beykoz Rizeliler Derneği’nin Beykoz’da geç bırakılmış bir yapılanma olduğunu da değinen Sedat Kuvel, Kurucular Kurulu’nun 6 aylık bir görev süresi olduğunu ve bu altı aylık süre içerisinde yapacakları çalışmalarla Beykoz Rizeliler Derneği’ni son derece etkin bir dernek haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Hiçbir ön yargıları olmadığını ve tamamen iyi niyetle yapmış oldukları çalışmalar sonucunda Beykoz Rizeliler Derneği’ni kurduklarını söyleyen Sadet Kuvel, kendilerinin sadece başlangıç yaptığını bundan sonraki süreçte Beykoz’da yaşayan Rizelilerin fikrini alarak çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Sedat Kuvel, Beykoz Rizeliler Derneği’nin, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) bünyesine katılıp katılmama konusunda önümüzdeki günlerde Yönetim Kurulu’nda yapacakları değerlendirme sonucunda karar vereceklerini söyledi.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkan Yardımcıları; Hayrettin Yanık, Hüseyin Yavuz ve Fatih Öztürk olurken, Koordinatörlük görevini ise Haydar Çelik yürütecek.  

Beykoz Rizeliler Derneği’nin Kurucular Kurulu şu isimlerden oluştu:

1.      Ali Şişman

2.      Asım Özdemir

3.      Erol Kayacı

4.      Fatih Öztürk

5.      Haydar Çelik 

6.      Hayrettin Yanık

7.      Hüseyin Yavuz

8.      Kader Gür

9.      Kadir Yavuz

10. Muhammed Bostancı

11. Muzaffer Kantar

12. Muzaffer Kolcu

13. Resul Öztürk

14. Sedat Kuvel

15. Sinan Kavrak

16. Şevki Kazancı

17. Yaşar Kesici

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Sedat Kuvel, Beykoz Rizeliler Derneği

0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"