Beykoz Rizeliler Derneği aile kaynaşması

  • 15.01.2019 21:41
  • Güncelleme: 15.01.2019 21:43
  • Okunma: 7001 kez
  • Yorum: 0
Kongre sonrası ilk kez bir araya gelen Beykoz Rizeliler Derneği Yönetimi, düzenlenen kaynaşma programında keyifli anlar yaşadı.
Beykoz Rizeliler Derneği aile kaynaşması

Kavacık’taki dernek merkezinde yapılan toplantıda yöresel yemekler sofraları süslerken tulum ve horon gecenin ayrıcalığı oldu. Programda bir konuşma yapan Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, Beykoz’da güzel bir yönetim yaptıklarını ve Rizeliler olarak amaçlarının bir arada kültürlerini yaşamak ve yaşatmak olduğunu söyledi.

Yeni yönetimde çok değerli isimlerin olduğuna ve yöneticilerin mesleki açıdan çok saygın işler yaptıklarını vurgu yapan Başkan Mikail Akyıldız, görevde kalacakları 3 yıllık süre zarfında çok güzel çalışmalara imza atacaklarına inandıklarını söyledi.

Geceye aileleriyle birlikte katılan dernek yöneticileri, yöresel lezzetlerin yer aldığı sofralara konuk olurken, gençler ise tulum eşliğinde horon oynadı.

Dernek yöneticilerinin kendilerini tanıttıkları programda, geçmişte yaşanan anılarda paylaşılırken, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu’nun manileri gönüllere Karadeniz kültürünü bir kez daha işledi.

Yine Beykoz’un kısa sürede tanınan isimleri arasında yer alan Osman Topuz’un el sanatları niteliği taşıyan ürünleri sohbet konusu olurken, Denek başkanı Mikail Akyıldız’a yine kendi tasarımı olan bir teşekkür plaketi, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu’ya da yine kendi tasarımı olan bir saat hediye etti.

Gecenin bir diğer keyifli anı ise Adem Öztürk’ün ısrarlar üzerine söylediği şarkılar olurken, son aşamada ise yine tulum ve horon vardı.

Dernek yöneticileri ve aileler daha sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Mikail Akyıldız ailece katılımları nedeniyle yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz