Beykoz Riva Meydanında Atatürk Kupası

  • 19.05.2021 17:33
  • Güncelleme: 19.05.2021 17:34
  • Okunma: 1697 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Spor Kulübü tarihinin en önemli övünç vesilesi olan "Atatürk Kupası"nın mermerden yapılan kabartması Riva Meydanı’na konuldu.
Beykoz Riva Meydanında Atatürk Kupası

Beykoz Spor Kulübü Eski Müdürlerinden İsmail Albayrak'ın gündeme taşıdığı, "Atatürk Kupası Beykoz Meydanına anıt olarak konulsun" tartışması Beykoz’da yıllardır sürüyordu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Atatürk Kupasının Beykoz Sevdalıları için ne derece önem arz ettiğinin farkında olarak bu kupanın birebir örneğinin yapılacağını söylemiş ardından mermer üzerine yapılan örneğini Riva Meydanına monte ettirmişti.

Atatürk Anıtının beklentilerin aksine Beykoz Merkez Meydanında değil de Riva Meydanına konulmasının ardından birçok yorumlar yapılmıştı.

Büyük çoğunluk anıtının yerinin Beykoz Meydanı olması gerektiğini ifade ederken az sayıda Beykozlu ise Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın "Türk Futbolunun kalbi niteliğindeki TFF Merkezinin Riva'da bulunması ve buraya 81 ilden gelen Kulüp Temsilcisi ve diğer yetkililerin geldiklerinde Riva Meydanındaki Anıtı görebilecekleri" kabul görmüştü.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva'da bulunan tesislerinde Milli Takımlar Kamp alanı, TFF İdari Merkezi ve yan kurumlarının merkezleri yer alıyor. TFF tarafından değişik zamanlarda yapılan etkinlik, basın toplantısı ve diğer çalışmalara adres olan Riva'ya Türkiye'nin dört bir yanından Profesyonel ve Amatör Spor Kulüp temsilcileri geliyor.

İLGİLİ HABER: Beykoz’un Atatürk Kupası Riva Meydanına dikilecek

 

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Riva Meydanı, Atatürk Kupası