Güncel

Beykoz Riva 'göle' döndü. 3 Tekne battı

Beykoz Riva 'göle' döndü. 3 Tekne battı
06.02.2016 16:12
| | |
17155

Foto galeri Video galeri

İstanbul'da dünden bu yana devam eden aşırı yağış, Beykoz'da etkili oldu... Taşan Riva deresi bölgede hayatı felç etti.

İstanbul'da dünden bu yana devam eden aşırı yağış, Beykoz Riva'daki hayatı felç etti.

Dün itibariyle devam eden aşırı yağış ve şiddetli poyraz, hava sıcaklığını hissedilir derecede düşürürken, Beykoz'da da felakete neden oldu. Riva Deresi'nin taşmadı sonucu mahalle bir anda 'göle' dönüşürken, 3. Boğaz Köprüsü inşaatının bulunduğu alanda yer alan iş makineleri de kullanılamaz hale geldi. Sabah saat 06.30'dan bu yana çalışmalar devam ederken, özellikle yaşanan maddi kayıplar konusunda bir liste oluşturulduğu öğrenildi.

Riva Muhtarı Mevlüt Eren: “Evlerin birinci katlarını su bastı!”

Dost Beykoz'a özel demeç veren Riva Muhtarı Mevlüt Eren, "Burada Mustafa Tekin adlı vatandaşın mağduriyeti dolayısıyla, görevli arkadaşlarla anne ve çocuklarının olduğu eve geldik. Evin birinci katını su basmıştı. Özellikle Belediye yetkilileri ve görevlileriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Can kaybı olmaması sevindirici, hepimize geçmiş olsun" dedi.

Beykoz Riva'da meydana gelen sel felaketinde, Riva Deresi taştı ve mahalle bir anda 'göle' dönüştü. Riva'dan Muhammet Yıldırım'ın fotoğrafladığı bölgede, özellikle 3. Köprü inşaatı ve bağlantısı olan karayolu üzerinde ciddi zararlar meydana geldiği anlaşıldı. Sel felaketi dolayısıyla iş makineleri arızalanırken, kimi eşyaların da sele kapılıp sürüklendiği tespit edildi. Aşırı yağış ve poyrazın etkili olduğu bölgede, evler sele teslim olurken, balıkçı barınağında bulunan kayıkların da sulara gömüldüğü kaydedildi.

‘Riva’da yaşayanlar isyan etti: Bu sel felaketi doğal değil!’

Öte yandan Beykoz Riva’da meydana gelen sel felaketi üzerine bölgede yaşayan vatandaşlar, yaşananlara büyük tepki gösterdi. Bölgede çalışma yürüten inşaat firmasını suçlayan Riva sakinleri, bunun bir ‘doğal afet’ olmadığını dile getirerek, isyan etti. Riva’dan geçecek olan 3. Köprü yolu için inşaat faaliyetleri yürüten firmayı ‘sorumsuzlukla’ suçlayan vatandaşlar, Riva Deresi kenarına konuşlandırılan ‘setlerin’ çok özensiz yapıldığını kaydetti.

Gerçekleşen sel dolayısıyla Riva Dereboyu tamamen sulara teslim olurken, sel felaketinin ardından, Dereboyu Caddesi üzerinde bulunan Manolya Sokak’ın tamamen ulaşıma kapandığı öğrenildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Riva deresi, taşma

reklam
1 Yorum
BEYKOZ LU06.02.2016 16:57:20

DOĞAYI BÖYLE KATLEDERSENİZ SONUCU BU OLACAKTIR.ORMANLARI YOK EDİLİRKEN RIVA HALKI NEREDEYDI ONLAR ARSALARINI NE KADARA SATARIM DÜŞÜNCESİNDEYDİLER.HİÇ AGLAMASINLAR İNSANLAR ORMANLAR İÇİN MÜCADELE EDERKEN ONLAR SEYİRCİ KALDILAR HİÇ EYLEMLERE KATILMADILAR.İNSANLARI DA TERÖRİS DİYE AYRIMCILIK YAPTILAR.İŞTE SİZE AKP KAZIĞI

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"