Beykoz Riva'da Türk futbolu için kritik toplantı

  • 01.07.2020 19:15
  • Güncelleme: 01.07.2020 19:15
  • Okunma: 3745 kez
  • Yorum: 0
TFF Yönetim Kurulu ile Kulüpler Birliği, federasyonun Beykoz Riva'daki tesislerinde önemli bir toplantıda bir araya geldi.
Beykoz Riva'da Türk futbolu için kritik toplantı

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği, TFF'ye ait Beykoz Riva'daki kamp ve eğitim tesislerinde önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Zirve niyetliği taşıyan ve önemli kararların alındığı toplantıya 18 spor kulübünün başkanlarının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri de katıldı.

Toplantıda, 14 olan yabancı kuralının önümüzdeki 3 yıl içerisinde kademeli olarak önce 12'ye daha sonra 10'a ve en son 8'e düşürülmesi konuşuldu. Futbolda uzun vadede en fazla 8 farklı profesyonel futbolcunun yer alacağı bir düzenleme de konuşulan ara başlıklar arasında yer alırken, toplantıya katılan kulüplerin bir kısmı bu tezi destekledi fakat bir kısmı da karşı çıktı.

Toplantının gündem maddelerinde yeni düzenlemeyle birlikte altyapıdan 1 veya opsiyonlu olarak 2 futbolcunun ilk 11'de yer alması planlanırken, yayıncı kuruluşla ilgili şartlar karşılıklı olarak tartışıldı ancak kesin bir karara varılamadı.

En çok merak edilen konulardan biri de liglerin başlamasıyla ilgili tarihlerin henüz netlik kazanmadığı belirtildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz