Beykoz Riva'da nefes kesen kurtarma operasyonu

  • Güncelleme: 27.06.2020 14:41
  • Okunma: 4415 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Riva açıklarında dün içerisinde 1 kadın ve 1 erkek vatandaşın bulunduğu tekne kayalıklara çarptı, ekipler operasyon başlattı.
Beykoz Riva'da nefes kesen kurtarma operasyonu

Beykoz Riva açıklarında gece saatlerinde denizde tekneleriyle gezinti yapan vatandaşların yakıtı bitti, daha sonra dalgalar tarafından sürüklenerek kayalıklara çarptılar. 

Alınan bilgiye göre, dün gece saatlerinde Riva açıklarında teknesiyle gezen 1 kadın ve 1 erkek kişi, teknenin yakıtının bitmesi üzerine zor anlar yaşadı. 

Riva'daki kayalık bölgede mahsur kalan vatandaşlar, ateş yakarak hayatta kalmayı ve sabaha ulaşmayı başardı. 

Mahsur kalanlardan birisi kıyıya ulaşarak yardım istedi ve ekiplerin kurtarma operasyonu başladı. Sahil Güvenlik, İtfaiye, AFAD, 112 Acil Sağlık ekiplerince düzenlenen operasyon sonrası mahsur kalan bir kişi de sağ salim kurtarılarak tedavisi için hastaneye kaldırıldı. 

Teknede yaralanarak kıyıya ulaşan kişinin yardım istediği Ahmet Akça, "Sabah 06.00 gibi bir kişi buraya geldi. Tekne kazası yaptığını, telefonunun şarjının bittiğini söyleyerek bizden yardım istedi. Telefonla itfaiye ve polisi arayarak yardım istedi. Mahsur kalmışlar teknede sabaha kadar. Teknedeki bir kadın da boynundan yaralanmış" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Riva, Deniz, Kaza, Arama

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz