Beykoz Riva’da güneşe, denize ve kumsala engel yok

  • Güncelleme: 26.07.2019 21:15
  • Okunma: 4193 kez
  • Yorum: 0
İstanbulluların yaz aylarındaki gözde tatil mekânı Riva’da engelli vatandaşlar kendilerine özel hazırlanan “Engelli Plajı”nda özgürce denizle buluşuyor.
Beykoz Riva’da güneşe, denize ve kumsala engel yok

Beykoz Belediyesi tarafından yaz başında sosyal alanları ve tesisleri yenilenen Riva Merkez Plajı’nda engelli vatandaşlar, kumsala kurulan rampa ve yollarla denize kolayca ulaşıyor. 

Riva Merkez Plajı’nın girişinden sahile uzanan rampayı kullanan vatandaşlar tekerlekli sandalyelerini ya da akülü araçlarını park ederek refakatçileri eşliğinde suyla buluşuyor.

Engelli ilçe sakinlerinin sosyal, fiziksel ve sportif ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan plaja gelen ziyaretçiler aileleriyle yaz aylarının, güneş, deniz ve kumsalın tadını çıkarıyor.

Beykoz Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmete açtığı alanda engelli kullanımına uygun tuvalet, duş ve kabinler de bulunuyor.

Başkan Murat Aydın: “Beykozluların memnuniyeti ilk önceliğimiz.”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Yeşili ve mavisiyle İstanbulluların buluştuğu Riva’da yaz sezonu başlamadan tesislerimizi hazırladık, plajlarımızda kesintisiz temizlik hizmeti başlattık.  Beykozluların ve ilçemize gelen ziyaretçilerin memnuniyeti ilk önceliğimiz. Engelli ilçe sakinlerimiz kendilerine özel hazırlanan alanda kolayca denize ulaşıyor. Onları mutlu görmek bize mutluluk ve hizmet heyecanı katıyor. Plajımız yaz sezonu boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Riva, Engelli Plajı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz