Beykoz Riva’da golf sahası için yeni plan askıda

  • Güncelleme: 16.11.2019 18:12
  • Okunma: 2705 kez
  • Yorum: 0
Koç Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Merhum Mustafa Koç'un hayali olan golf sahası nedeniyle Beykoz Riva için yeni imar planı hazırlandı.
Beykoz Riva’da golf sahası için yeni plan askıda

Beykoz'da hayata geçirilecek Mustafa Vehbi Koç Golf Tesisi'nin arazisindeki imar problemleri nedeniyle proje gecikti. Bunun üzerine hazırlanan yeni plan askıya çıkarıldı.

2015 yılında Mustafa Koç tarafından satın alınan İstanbul Beykoz Riva'daki 224 bin metrekarelik arazide hayata geçirilecek projenin tanıtımı Kasım 2017'de yapılmıştı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Golf Kulübü Başkanı Caroline N. Koç önderliğinde hayata geçirilen proje imar sorunları nedeniyle gecikti. 2018 yılında arazideki 17 parsel için hazırlanan imar planları onaylanmıştı.

Ancak 1-2 nolu parsellerin bir kısmı ve kadastral boşluğa ilişkin yeni 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı hazırlandı. İmar planlarında yer alan fonksiyonların yoldan cephe alabilmesi ve uygulamaya ilişkin problemlerin ortadan kaldırılabilmesi amacıyla hazırlanan yeni plan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde onaylandı.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ise dün yeni olanı 30 gün süreyle askıya çıkardı. Bir aylık sürenin ardından Mustafa Vehbi Koç Golf Tesisi projesinde çalışmaların hızlanması bekleniyor.

Sıtmapınar Mevkiideki 223 bin 823 metrekarelik alanda yapılacak Mustafa V. Koç Golf Sahası'nın maliyetinin 16 milyon 900 bin lira olması gerekiyor. Proje, Ark İnşaat tarafından hayata geçirilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Riva, Golf Sahası, Mustafa Koç

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz