Beykoz Ramazan ayında Hatay'ı da kuşattı

  • 0
  • 2797
Beykoz Ramazan ayında Hatay'ı da kuşattı
Beykoz Ramazan ayında Hatay'ı da kuşattı
Beykoz Ramazan ayında Hatay'ı da kuşattı

Beykoz Belediyesi'nin depremden ağır etkilenen Hatay Kırıkhan'da kurduğu Ramazan sofraları birlik ve beraberliğin yaşandığı en güzel yerlerden oldu.

Ramazan Ayı bu yıl Beykoz ve Hatay’ı kardeşlik iklimiyle kuşattı. Boğaz’a nazır  “Ramazan Sofrası”, “Kavacık Yaşam Merkezi” ve “Millet Sofrası” komşuluk ve dayanışmanın merkezi olurken kardeş şehir Hatay Kırıkhan gönül sofralarıyla bereketlendi.

Beykoz Belediyesi’nin “Birlik, Beraberlik ve Ramazan Vakti” temasıyla düzenlediği etkinlikler gönül sofralarından çocuk eğlencelerine, sahur buluşmalarından sevilen ilahiyatçılarla söyleşilere sosyal birlikteliğe sahne oldu.

Ramazan Ayı’nın, Hatay Kırıkhan’da en güzel şekilde geçmesi için ilçede yapılan tüm etkinliklerin aynısı Kırıkhan Çadır Kent’e taşındı.

130 Bin 500 Kişiye İftar Sevinci 

Beykoz sahilinde kurulan “Ramazan Sofrası”nda her akşam bin ilçe sakini komşularıyla iftar sevinci yaşarken, Kırıkhan’da 2 bin ve Malatya Akçadağ’da kurulan bin 500 yüz kişilik gönül sofrasında toplam 130 bin 500 kişi ağırlandı.

Ramazan Ayı’nın neşesi çocuklar için ise her akşam geleneksel ve renkli gösteriler sergilendi. 

Kavacık Yaşam Merkezi’nde yapılan etkinlikler aileler ve çocuklardan yoğun ilgi gördü. Ay boyunca merkezi dolduran çocuklar hem eğlendi hem güzel anılar biriktirdi.

Hataylı çocuklar ise oyunlar, sinema geceleri ve masallarla doyasıya eğlendi.

Ramazan Ayı’nın huzur atmosferine uygun hazırlanan kültür etkinlileri kapsamında sevilen ilahiyatçıların katıldığı söyleşiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği konserleri ve şiir dinletileri yer aldı.

Mustafa Karataş, Nihat Hatipoğlu, Saliha Erdim, Alişan Kapaklıkaya, Hayati İnanç, Sıtkı Arslanhan, Hatice Kübra Tongar, Merve Gülcemal,  Senai Demirci ve Ekrem Demirli ilçe sakinleriyle buluşarak Ramazan özelinde güncel konuları anlattı.

Ahmet Özhan, Aykut Kuşkaya, Feyzullah Çelebi, Ömer Karaoğlu, Eşref Ziya konserler, Dursun Ali Erzincanlı ve Serdar Tuncer de şiir dinletileri sundu.

Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine evde sıcak hizmeti sağlayan, haftanın 7 günü çorba ikramıyla gönülleri ısıtan “Millet Sofrası” ise yetim,  öksüz ve engelli ilçe sakinlerini iftar sofralarında ağırladı.

Millet Sofrası, gecenin bereketinin paylaşıldığı sahur programlarına da ev sahipliği yaptı.

Teravih namazı için camilerde buluşan vatandaşlara ise namaz çıkışı lokma ve çay ikramı yapıldı.

Haber Merkezi

Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Önceki Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Sonraki Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz