Beykoz rahat bir nefes alacak!..

  • 0
  • 11701
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..
Beykoz rahat bir nefes alacak!..

Hızır Yılmaz, 2014 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Beykoz Belediye Başkanı Aday Adaylığı için CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan istifa etmeye hazırlanıyor.

Yeni Başkan Kim Olacak?

CHP Beykoz İlçe Başkanlık koltuğunda en çok tartışılan ve en çok eleştirilen ilçe başkanı olanHızır Yılmaz, Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı dolayısıyla istifa etmeye hazırlanıyor.

Gergin çıkışları ve buna karşın kamuoyundan aldığı eleştirilerle sürekli gündemdeki yerini koruyan ancak CHP’yi Beykoz’da militarist bir bünyeye hapseden Hızır Yılmaz’ın gidişinin, ilçede AK Parti’den sonra halen ikinci sırada yer alan CHP’deki dengeleri de değiştireceği konuşuluyor.

Dost Beykoz olarak görüştüğümüz CHP’nin önde gelen isimleri ise yaşanılan bu süreçte, yeni gelecek olan ilçe başkanından beklentilerini dile getirdi. Konuya bilimsel açıdan yaklaşmak adına görüştüğümüz Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Öğretim GörevlisiSevil Bektaş da iyi bir siyasi liderin özelliklerini anlatırken, “Yenilikçidir, güçlü vizyon ve misyona sahiptir, iletişim yeteneği kuvvetlidir, davranışlarıyla çalışanlara örnek oluşturur, mücadelecidir, siyasetteki gelişmeleri ve trendi takip eder, takım ruhu felsefesine inanır” şeklinde konuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın ardından ‘kimin’ ilçe başkano olacağı henüz netlik kazanmamışken, Dost Beykoz bu meçhul liderde olması gereken özelliklerin ne olacağı sorusuna yanıt aradı. Yeni gelecek ilçe başkanının ‘nasıl birisi’ olacağı ve olması gerektiğini araştıran Dost BeykozCHP Aday Adayları ve Beykoz Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri’nin konuyla ilgili düşüncelerine başvurdu.

İşte görüşülen isimler ve düşünceleri:

“5 yılda 5. İlçe başkanı olacak”

Hayrullah Usta (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

“Siyasi partilerde ilçe başkanı aday adayı da olabilir. Demokratik hakkını kullanıyor. Ancak bu seçilen 5. İlçe başkanı olacak. Umarım 6 olmaz. Son 5 yılda 5 kez ilçe başkanı seçtik. Ben ilçe yönetimine bu konuda güveniyorum, içerisinden en az 3 adam çıkar ilçe başkanlığı yapabilecek. Özellikleri konusunda da belirtmek gerekirse, örgütü iyi tanıyan, sakin, ne istediğini bilen bir kişi olmalı diye düşüyorum”

“Hızır’ın döktüklerini toparlamalı!”

Erdal Öztürk (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

“Hızır Yılmaz’dan boşalacak ilçe başkanlığına yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında bir seçim yapacaklardır. Yönetim kurulu üyeleri içinde ilçe başkanlığı görevini yapabilecek kapasiteye sahip arkadaşlarımız mevcuttur. Daha da önemlisi yeni seçilecek ilçe başkanına önemli görevler düşmektedir. Hızır Yılmaz’ın döktüklerini toparlayabilecek, tüm örgütü toparlayabilecek, tüm örgütü kucaklayabilecek, yerel seçimlerde Beykoz Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikebilecek bir kişi olacağına biz inanıyor ve güveniyoruz. Ben de bu süreçte elimden ne geliyorsa yapacak ve yapabileceklerimin de üstüne çıkacağım. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımın, yönetim kurulu üyelerimizin, aday adaylarımızla birlikte bir bütünlük içinde ilçe başkanının etrafında yerimizi alarak, Beykozluların huzuruna çıkacağız”

“Dost Beykoz’da görüşlerim yer alsın istemiyorum”

Halit Kılıç (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

“Bu konuda hiçbir yorum yapmak istemiyorum. Ben Belediye Meclis Üyesi olarak görevimi ve yetkimi biliyorum. Seçilecek kişinin kim olacağı da tüzükte bellidir. CHP’nin ilkelerine uygun ve yakışan birisi olmalıdır diyeceğim ama bunu demek bile doğru değil! “

Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör: “Halit Bey, tüzükte yer alan ve ilçe başkanlarının başka görevlere de talip olması konusu hakkında bir şey demek ister misiniz?”

Yanıt: “Bu konuda CHP Genel Merkezi söz sahibidir. CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MKYK) var. Onlar ne demişse odur.

Ferdi Güngör: “Peki efendim, gelecekte CHP MKYK bu konuda bir değişiklik yaparsa onu da mı aynen kabul edeceksiniz? Yine eleştirmeyecek misiniz?”

Yanıt: ….

Ferdi Güngör: Halit Bey?

Yanıt: “Ben bu soruya yanıt vermek istemiyorum. Söylediklerimin de Dost Beykoz Gazetesi’nde yazılmasını istemiyorum!”

“Bir koltuğa iki karpuz sığmaz!”

Aydın Düzgün (Beykoz Belediye Başkanı Aday Adayı)

“Bir koltukta iki karpuz sığmıyordu. Yanlış oradan kaynaklanıyor. Hem İlçe Başkanı hem de Aday Adayı olunmaz. Yeni bir ilçe başkanı seçilmesi süreci Beykoz CHP’yi rahatlatacak bir gelişmedir. Burada da iki olasılık öne çıkıyor: Ya mevcut ilçe yönetimi kendi adayını belirleyecek ya da il yönetimi atama yoluyla ilçe başkanını belirleyecek”

“Herkesi toparlamalı”

Prof. Dr. Hüseyin Öztürk (Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

“Seçilecek ilçe başkanı öncelikle örgütü toparlayıcı nitelikte olmalı. Herkesi kucaklamalı. Yönetim kuruluyla uyumlu bir şekilde çalışmalı. Ben mevcut yönetim kurulunun bu özelliklerde bir başkan çıkaracağına inanıyorum ve onları bu konuda yetenekli buluyorum”

“Tarafsız olsun”

Opr. Dr. Devrim Altıntaş (Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

“Hızır Bey’in yapamadığı tarafsız kalmaktı. Kendisi de aday adayıyken diğer adaylara nasıl eşit yaklaşabilirdi ki? Buradan yola çıkarak ben CHP’ye yeni gelecek ilçe başkanının sadece CHP’nin tarafında, Beykoz ve Beykozlunun tarafında olmasını isterim. CHP’ye Beykoz’da seçim kazandıracak bir lider olmasını beklerim. Bu anlamda şu anki mevcut yönetimin de eğer fire vermezlerse bunu başarabileceklerine inanmaktayım. Ben özetle şunu söyleyeyim: Eğer Beykoz’da doğru adayı bu yönetim ve yeni gelecek ilçe başkanı seçebilirse, CHP’nin Beykoz’da seçimi kazanacağından hiç kuşku duymuyorum”

“Yönetme kabiliyeti olsun”

Doç. Dr. Nafiz Ünlü (Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

“Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı olacak kişi, Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarına eşit şekilde davranmalı diye düşünüyorum. Öte yandan da yönetme kabiliyeti olan bir arkadaşın başkan olmasını bekliyorum. İlçe yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımız başarılı olacaktır, buna güvenim tam. Ben partime güveniyorum. Ancak bu seçilecek kişinin de daha önce ilçe başkanlığı yapmadığını da göz önünde tutmak gerekiyor. Nasıl bir ilçe başkanı olacak, bunu zaman gösterecek. Ancak yine söylüyorum ki ben partime de ilçe yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarıma da en iyi seçimi yapacakları konusunda güveniyorum” 

Dost Beykoz / Özel haber

Adem Sefer’den Hızır Yılmaz’a…
Önceki Adem Sefer’den Hızır Yılmaz’a…
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz