Beykoz protokolü aynı sofrada buluştu

  • Güncelleme: 11.07.2014 00:11
  • Okunma: 10444 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi'nin her yıl Ramazan ayında düzenlediği iftar yemeklerinde bu kez konuklar, ilçe protokolüydü. Beykoz'un sağlık, spor, eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılayan kurumlarının devlet erkânı, siyas
Beykoz protokolü aynı sofrada buluştu

Yemek sonrası bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Allah'a hamdolsun böyle bir ayı bize nasip ettiği için. Bu ay rahmet ayı, mağfiret ayı ve cehennemden kurtulma ayı. Allah inşallah bizlere cehennem azabından kurtulmayı nasip eylesin" dedi.

Hemen her kesimden ve 700'den fazla kişinin yer aldığı iftar yemeği, İBB Koru Tesisleri'nde gerçekleştirildi. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi'nin yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile aynı masayı paylaştı ve yemek öncesi ve sonrası uzun süre sohbet etti. Ezan okunması sonrası yemeğe başlandıktan sonra yönetim kuruluyla birlikte tesislere giriş yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, birçok masaya giderek konuklarla selamlaştı.

Başkan Yücel Çelikbilek'in Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay'ın bir an için yerinde oturmadığı ve yüzlerce konukla tek tek ilgilendiği gecede, AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam gibi tüm konuklar 'hurma' ile oruçlarını açtı. Çorba, salata, paçanga böreği, kırmızı et, pilav ve tatlının yer aldığı menü, konuklar tarafından oldukça beğenildi.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları kaydetti:

"Ramazan bütün dünyaya güzellikler getiriyor. Etrafımızı gözlemlediğimizde bunu fark edebiliyoruz: Tavırlarımız değişiyor, sözlerimizi ve sözcüklerimizi dile getirirken daha dikkatli olmaya gayret ediyoruz. Bunlar hep Ramazan'a özgü hassasiyetler. Elbette diğer aylarda da aynı inceliği göstermemiz gerekir ancak Ramazan'da bu hassasiyetimiz bir başka oluyor. Karşımızdaki insanı kırmayalım diye, özenle davranıyor ve gayret gösteriyoruz.

Biz sadece bugün yaptığımız iftarla kalmıyoruz ve burayı 6-7 kez daha bu şekilde doldurarak, Ramazan boyu toplumun diğer kesiminden insanlarını ağırlıyoruz. Çok dar bölgelerde, belki de buraya gelme imkanı hiçbir zaman olmamış insanları taşıyıp getirerek iftar yaptırıyoruz. Belki buraya hiç gelme şansı olmayacak. Biz, 'Onların da buraya gelme hakkı vardır' diyoruz ve onları buraya getiriyoruz. Beykoz Belediyesi olarak, belki İstanbul'da belki Türkiye'de ilk defa 'sokak iftarları'nı öncülük ettik ve Allah nasip etti başlattık. Maksadımız ise toplumda bir başka olguyu hayata geçirebilmekti: Beykoz'da komşuluğu hâkim kılmaktı."

Dost Beykoz