Beykoz Poyrazköy’de hareketli saatler yaşandı

  • 0
  • 4140
Beykoz Poyrazköy’de hareketli saatler yaşandı
Beykoz Poyrazköy’de hareketli saatler yaşandı

Önceki gün Sahil Güvenlik Kolluk Destek Tim Komutanlığı personeli Beykoz Poyrazköy Balıkçı Barınağı liman girişinde deniz yüzeyinde bir cisimle karşılaştı.

Beykoz Poyrazköy’de hareketli saatler yaşandı… Sahil Güvenlik Sarıyer Kolluk Destek Tim Komutanlığı personelleri İstanbul Boğazı kuzeyinde rutin sahil güvenlik görevini sürdürdüğü sırada Poyrazköy Balıkçı Barınağı liman girişi önlerine geldiklerinde deniz yüzeyinde bir cisme rastladı.

Patlayıcı madde olduğu değerlendiriliyor

Patlayıcı madde olduğu değerlendirilen cismin fotoğraf ve mevkii bilgileri, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı Harekat Merkezi aracılığıyla Deniz Kuvvetleri SAT Grup Komutanlığı'na aktarıldı.

SAT Grup Komutanlığı cismin teşhisi maksadıyla SAT timi görevlendirdi. Kısa bir zaman diliminde tim personeli denizde yüzen cismi emniyetli bir şekilde SAT botuna aldı ve gerekli incelemelerin yapılması maksadıyla SAT Grup Komutanlığı'na götürüldü.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma başlattı

Yapılan ilk incelemede cismin patlama ihtimali olan KH-31P anti radar füzesinin sevk edici kısım başlığı olduğunu tespit edildi.

Bahse konu anti radar füzesinin sevk edici kısım başlığı, ASELSAN tarafından gerekli incelemelerin yapılması amacıyla muhafaza edilirken konuya ilişkin Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezi

 

Beykoz Belediye Başkanı Köseler’den sert cevap
Önceki Beykoz Belediye Başkanı Köseler’den sert cevap
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi