Beykoz Polonezköy’de ikiz karaca heyecanı

  • 0
  • 12009

Beykoz Polonezköy’deki Geyik Karaca Üretme Merkezi'nde ikiz karaca yavrusu dünyaya geldi… Merkezdeki karacaların sayısı 14 oldu.

Beykoz Polonezköy’deki Geyik Karaca Üretme Merkezi'nde ikiz karaca yavrusu dünyaya geldi… Merkezdeki karacaların sayısı 14 oldu.

Karacalar için iyileştirme merkezi olarak kullanılan Polonezköy Geyik-Karaca Üretme Merkezi'nde 20 kızıl geyik, 12 karaca bulunuyor.

Yaralanmış, güçten düşmüş, annesiz kalmış yavruların bakımları ve tedavileri bu merkezde yapıldıktan sonra etrafı korunaklı olan yaban hayvanı üretme yerleştirme sahalarında ormana bırakılıyor.

- Merkezde ikiz yavru sevinci yaşandı

Polonezköy Geyik-Karaca Üretme Merkezi'nde bu hafta ikiz yavru sevinci yaşandı. 2013'te Edirne'de annesiz kalan ikiz yavrular Elvan ve Azize İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tedavi edildikten sonra Polonezköy'deki merkeze gelmişlerdi.

Sağlıklı bir şekilde büyüyen bu ikizlerden Elvan, ilk yavrularını ikiz olarak dünyaya getirdi. Bu ikiz yavruların ardından ise merkezdeki karaca sayısı 14’e yükseldi.

- Yetiştirilen yaban hayvanları her yıl belirlenen bölgelere salınıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaban hayatı üzerindeki dengenin desteklenmesi amacıyla çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Bakan Eroğlu, "Kurduğumuz üretme merkezlerinde yetiştirilen memeli yaban hayvanlarını her yıl belirlenen bölgelere salıyoruz. Böylece popülasyonlarını devam ettirmelerini, çoğalmalarını sağlayarak biyolojik ve tabii çeşitliliğin korunmasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

- Diriliş'e ismi anket yapılarak verildi

Polonezköy Geyik-Karaca Üretme Merkezi'nde yaşayan "Kibar" isimli karaca geçen hafta erkek bir yavru dünyaya getirmiş ve merkezdeki karaca sayısı 12'ye yükselmişti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, karaca yavrusu için sosyal medyada anket yaparak, ismini vatandaşların belirlemesini istedi. Anket sonucu yavru karacaya, en fazla oyu alan "Diriliş" ismi verildi.

Haber Merkezi

Erol Simavi Beykoz Kanlıca’da anıldı
Önceki Erol Simavi Beykoz Kanlıca’da anıldı
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz