Güncel

Beykoz polisinden hafta sonu operasyonu

Beykoz polisinden hafta sonu operasyonu
2014.09.30 00:00
| | |
5124

Beykoz Kavacık Mahallesi'nde çalışan nüfusun fazla olması nedeniyle hırsızlar kolay hareket ediyor. Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise hırsızlara göz açtırmıyor.

Sokak sokak pusu kuran ve dikkatle şüpheli şahısları takip eden polisler, 1’i kadın kişiyi kıskıvrak yakaladı. Bir diğer operasyonda ise şüpheli şahısları takibe alan sivil polisler, piyasaya sahte 200 Lira sürmeye çalışan 4 kişilik bir çeteyi çökertti. Şüpheliler, savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi mahkemede ifade verdi.

'Kiralık ev bahanesiyle...'

Beykoz'da hırsızlar, daha az dikkat çekerek evleri tespit edebilmek için akla gelen her yolu denemeye başladı. Tek başına bilmedikleri yerlerde dolaşmaktan çekinen hırsızlar, yanlarında getirdikleri kadınlarla birlikte 'kiralık ev arama' bahanesiyle keşif yapıyorlar. Bu durumun farkında olan Beykoz Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı sivil ekipler ise sokak sokak dolaşarak, şüpheli gördükleri kişileri izlemeye başladı. Bunlardan birisinde B.G.(37) ve H.Ö.(35) adlı birisi kadın iki kişinin hareketlerinden şüphelenen polis timleri, izlemeye aldıkları kişileri suçüstü yakaladı.

'Pastaneye sahte 200 Lira'

Bir diğer operasyonda ise yine Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı sokak timlerinin takibe aldıkları kişinin üzerinden 6 adet sahte 200 Lira çıktı. Sorgulamalarında bir pastaneye de 200 Lira verdiklerini itiraf eden şüpheliler, dükkân sahibiyle yüzleştirildi.Sahte 200 Lira'yı fark etmediğini ifade eden pastane çalışanı ise kasada duran 200 Lira'nın sahte olduğunu öğrenince çok şaşırdı. Şüpheli sahte para dağıtıcıları E.K.(26)G.Ö.(26),B.S.(21) ve Y.P.(26) Beykoz Adliyesi'nde ifade verirken, kendilerini fotoğraflamak isteyen basın mensuplarına, şüpheli yakınları saldırmak istedi. Şüphelilerin aileleri, bir süre kapının önünde bekledi.

‘Beykozlular rahat uyusun’

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ilçenin huzurlu bir yer olması için 7/24 görev başında olduklarını hatırlatarak, vatandaşlardan rahat olmalarını istedi. Beykoz’un dört bir yanında gece gündüz dolaşan sivil ekipler olduğunu belirten yetkililer, vatandaşları herhangi bir şüpheli durum gördüklerinde Alo 155 Polis İmdat numarasını aramaları konusunda da uyarılarda bulundu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sahte Para Operasyonu, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"