Yaşam

Beykoz polisi desteğini sürdürüyor

Beykoz polisi desteğini sürdürüyor
2014.08.19 00:00
| | |
3034

İçişleri Bakanlığı himayesinde ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destek Birimi'nde devam eden bilinçlendirme ve dikkat çekme projeleri hız kazandı.

Beykoz Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği tarafından 'narkotik suçlarla mücadele'konusunda yürütülen 'Gelecek Bizim' adlı proje kapsamında, ilçedeki öğrencilere ve velilere bilgi verildi. Mayıs ayı süresince Çavuşbaşı Anadolu LisesiKız Meslek Lisesi ve Tokatköy İlköğretim Okulu velileri, bilgilendirme eğitimine tabi tutuldu.

Beykoz TDP Büro Amirliği tarafından yürütülen çalışmalar, ilçede huzurun tesisi ve devamı konusunda önemli hamleler olarak değerlendirildi. Suçun oluşması sonrası yaşanan trajedilerin önüne geçebilmek adına, suç unsuru oluşmadan önce 'önleyici tedbir almak' refleksiyle hareket eden Beykoz TDP memurları, ilçede huzurlu bir gelecek için önemli adımlar attı. Özellikle bahar ayının gelmesiyle birlikte Nisan ve Mayıs ayında çalışmalarına hız veren polis memurları, ilçede eğitim veren devlet ve özel okullarda çalışmalar yaptı. Narkotik konusunda öğrencileri olduğu kadar velileri de bilinçlendirmeye ve dikkat çekmeye çalışan TDP memurları, konuyla ilgili olarak emniyet birimlerine güvenilmesini ve 155 Alo Polis İmdat hattına bilgi verilmesini istedi. TDP Büro Amirliği ayrıca, seminerler sonunda 'Narkotik Madde ve Zararları' hakkında hazırlanmış broşür ve kitapçıkları velilere dağıttı.

Öte yandan Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TDP memurları, Alibahadır İlköğretim Okulu öğrencilerine 'Temel Polislik Bilgisi ve Güvenlik' konularında eğitim de verdi. Aylardır ilçedeki okulları gezerek ilk ve ortaöğrenim öğrencilerine bilgi veren TDP Büro Amirliği, öğrencilere tişört, blok not defteri gibi çeşitli hediyeler vererek, sevindirdi. Öğrenciler, 'Acil Durum Bilgisi ve Numaraları' konusunu dikkatle dinlerken, güvenlik ve tehlike durumları için anlatılanları da not aldıkları görüldü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Toplum Destekli Polis, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"