Beykoz Polis Hizmetleri Derneği Birzat Mermer ile devam

  • 0
  • 6528
Beykoz Polis Hizmetleri Derneği Birzat Mermer ile devam
Beykoz Polis Hizmetleri Derneği Birzat Mermer ile devam
Beykoz Polis Hizmetleri Derneği Birzat Mermer ile devam
Beykoz Polis Hizmetleri Derneği Birzat Mermer ile devam
Beykoz Polis Hizmetleri Derneği Birzat Mermer ile devam

Başkanlığını Birzat Mermer’in yapmış olduğu Beykoz Polis Hizmetleri’ni Koruma Derneği Olağan Genel Kurul toplantısını yaptı.

Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde bulunan Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün en üst katında yer alan Konferans Salonu’nda yapılan kongreye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, BEYMEZ Başkanı Erdal Öztürk ve Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta gibi isimler katıldı.

Verilen önerge üzerine Divan Başkanlığı’na Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca seçilirken, divan katipliklerini Yusuf Sarıkaya ve Mevlut Yıldız’ın üstlendiği kongre, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Beykoz Polis Hizmetleri Koruma Derneği Başkanı Birzat Mermer, son üç yılda yapmış oldukları faaliyetleri anlatarak, emniyet camiasına kazandırılan araçları ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan çalışmalardan söz etti.

Gelir, gider bütçesini de kongre üyelerine kalem kalem aktaran Başkan Mermer’in raporları üyelerce oylama sonucu ibra edilirken, kongrede tüzük tadilatı da yapıldı.

Tüzükte yer alan bazı yetersiz maddeler nedeniyle hizmet üretmekte zorlandıklarını ifade eden Birzat Mermer, anlam kargaşasının ortadan kalkması için tüzük tadilatı istedi. Oylamaya sunulan Tüzük Tadilatı da kongre üyelerince kabul edilerek, yürürlüğe konuldu.

Birzat Mermerin tek aday olarak girmiş olduğu kongrede başka aday çıkmadığı için Başkanlık ve yönetim seçimi açık oylama ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Birzat Mermer, Polis Hizmetleri Koruma Derneği Başkanlığına yeniden seçilirken Yönetim Kurulu, Basri Canoğlu, Yaşar Kansak, Adnan Kara, Salih Horasan, Ayhan Demir ve Kader Gür’den oluştu. Denetim Kurulu’na da, Emin Yavuz, Mevlut Yıldız ve İskender Canoğlu gibi isimler seçildi.

Kongre sonrası Başkan Birzat Mermer, kongre üyelerine yemek ikramında bulundu. Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç yemek sırasında kongre üyelerini yalnız bırakmazken, yemek sonrası günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Beykoz Polis Hizmetleri Derneği’nin faaliyet alanında bulunan hizmetler ise şöyle sıralandı:

Dernek emniyet hizmetlerinin daha etkin ve verimli olabilmesi için, ihtiyaç duyulan araç, gereç ve teçhizat ihtiyaçlarını tespit etmek; ihtiyaç duyulan araç gereçler için kendisi veya başka dernek ve kuruluşlarla işbirliği içinde gerekli gördüğü kampanyalar, organizasyon ve etkinlikler tertip ederek elde edilen gelirler ile kayıtlarına hibe yoluyla vermek üzere gerekli araç ve gereçleri temin etmek, ayrıca gerekli, teçhizatları yenilemek; tamir olacakların tamiratlarını ve bakımlarını yaptırmak, bunun için bakım servisleri ile anlaşmalar yapmak, gerekli motorlu araç bakım istasyonlarını kurmak ve işletmek,

Görev esnasında şehit olan ve yaralanan emniyet mensuplarının, ailelerine ve eğitim çağındaki çocuklarına burs vermek, ihtiyaçlarını karşılamak, görevleri ile alakalı olarak yargılanan personelin avukatlık ücretleri ile mahkeme masraflarını talep halinde ödemek,

Beykoz ilçesinde görev yapan emniyet çalışanlarının ölüm, yaralanma, malullük ve benzeri beklenmeyen; durumlarda; ölüm halinde geride kalan ailesine, diğer durumlarda ise kişiye ve kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilere barınma, burs ve benzeri her türlü konuda dernek olanakları çerçevesinde, dernek yönetim kurulu kararıyla maddi-manevi yardımda bulunmak,

Beykoz ilçesinde çalışan emniyet mensuplarının yüksek öğretimde eğitim ve öğretim gören çocuklarına bütçe ölçüsünde yönetim kurulu kararıyla burs vermek.

Haber Merkezi

Beykoz Denizciler Derneği Kongresi yapıldı
Önceki Beykoz Denizciler Derneği Kongresi yapıldı
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor