Beykoz planlarına itirazlar yeniden gündemde

  • Güncelleme: 07.01.2021 11:17
  • Okunma: 3143 kez
  • Yorum: 0
İBB Meclisi'nde 2020 yılının son toplantısında Beykoz'daki bazı bölgelerdeki planlara yapılan itirazlara ilişkin oylama Beykoz Meclisine taşındı.
Beykoz planlarına itirazlar yeniden gündemde

Geçtiğimiz ay İBB Meclis toplantısında Beykoz'daki bazı bölgelerin planlarına yapılan itirazlar, Beykoz Belediye Meclisinin yeni yıldaki 2. oturumunda gündeme geldi.

İBB ve Beykoz Belediyesinin CHP'li Meclis Üyesi Cemal Yavuz, Büyükşehir Meclisinde gündeme gelen oylamanın vatandaşa farklı lanse edilmeye çalışıldığını ifade ederek, yapılan oylamanın planlamalara ilişkin değil, planlara yapılan itirazların oylandığını söyledi.

Yavuz, "Başta Tokatköy olmak üzere toplamda 11 mahalleyi ilgilendiren planlara yapılan itirazlar oylandı. Özellikle bu konuya dikkatinizi  bir daha çekmek istiyorum. O günkü oturumda, planlar oylanmadı. Planlara yapılan itirazlar oylandı." dedi.

İtirazların kat artışlarıyla ilgili olmadığını Meclis Üyeleriyle paylaşan Yavuz, bölge ile ilgili vatandaşların birçok dilekçesi olduğunu fakat bunların gündeme getirilmediğini aktardı.

İtirazların yok sayıldığı düşüncesini de paylaşan Yavuz, "Bölgenin coğrafi yapısını bilmeden hiçbir teknik alt yapı çalışmasına tabi tutulmadan komisyon tarafından yani masa başında yapılan bu değişiklik ile  birlikte tüm plan bölgesini ilgilendiren son oylamada gündeme gelmeyen değişiklikler de yapıldı." ifadelerini kullandı.

Cemal Yavuz, planlara yapılan itirazlar içerisinde en önemli itirazın orman sınırına yakın olan bölgelerdeki parsellerin 3 kattan 5 kata çıkarılmasına ilişkin olduğunu söyledi.

Yavuz, şunları kaydetti:

"Söz konusu bu plan  bölgesindeki toplam yerlerin yüzde 15,2'sini ilgilendiren bir oylamaydı.Kısaca söz konusu bu bölgede yaşayan 36 bin kişiyi ilgilendiren bir oylama değildi. Maalesef ilçemizde bu ve buna benzer konularda olayın özüne göre değil de ,birilerinin sözüne göre yorumlar yapılınca çıkan sonuç tartışma konusu olmaktadır."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İBB, Plan, İtiraz, Cemal Yavuz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz